Oyuncu Kazım Akşar son yolculuğuna uğurlandı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 02, 2023 Yorum Yok

Dizi-film ve tiyatro oyuncusu olan Kazım Akşar’dan Tasa haber geldi. kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman 69 yaşındaki Ünlü oyuncunun vefat haberini meslektaşı Melek Baykal duyurmuştu. Muğla Akyaka Mahallesi Akyaka Mezarlığında düzenlenen cenaze merasimiyle Akşar, nihayet seyahatine uğurlandı.

Bir periyoda damgasını vuran ‘Kara Melek’, ‘Kadın isterse’, ‘Kurtlar Vadisi’, ‘Küçük Hanımefendi’ ve ‘Yağmurdan Kaçarken’ üzere birçok projede rol Meydan ehil oyuncu Kazım Akşar, Muğla’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını yitirdi. Muğla’nın Ula ilçesinde toprağa verilen 70 yaşındaki oyuncunun cenaze törenine oyuncunun yakınlarının yanı Dizi Fazla sayıda vatandaş katıldı.

Oyuncunun naaşı, mezarlıkta kılınan cenaze namazının akabinde defnedildi.

VEFAT HABERİNİ MESLEKTAŞI DUYURMUŞTU

Oyuncu Melek Baykal, Akşar’ın vefat haberini şöyle duyurdu:

“Ah ki ne ah… Kazım Akşar niçin be canım. Bu kadar acının üstüne senin acın kahretti sabah sabah. çok üzgünüm, Okul arkadaşım meslektaşım dostum. Parıltılarda uyu. Yerin cennet olsun. Tiyatro topluluğunun başı sağ olsun.”

Kazım Akşar vefat etti

KAZIM AKŞAR KİMDİR?

Kazım Akşar, 23 Ağustos 1953’te Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde doğdu. 1970’de radyoda Çocuk Saati programına girdi. Radyoda, Gerisi Yarın, Mikrofonda Tiyatro’da, oyuncu ve direktör olarak yer aldı. 1978’de Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Kısmı’ndan mezun oldu. 1979’da Devlet Tiyatroları’nda oyuncu olarak çalışmalara başladı.

1986-1987’de devlet tarafından İngiltere’ye gönderildi. National Theatre’da Peter Hall ile birlikte; Entertaining Strangers (David Edgar), The Winter’s Tale (Shakespeare), The Tempest (Shakespeare) ve Cymbeline (Shakespeare) oyunlarında Yardımcı olarak çalıştı.

Kazım Akşar

1988’de lisan ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tiyatro kısmında, 4 yıllık eğitmenlik yaptı. ODTÜ ve Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim vazifelisi olarak çalıştı. Dialog tabir İrtibat Okulu’nda eğitmenlik yaptı. Devlet Tiyatroları dışında Tiyatro İstanbul, Tiyatro Ayna üzere Özel tiyatrolarda oyunculuk ve direktörlük yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir