Ömer dizisi nerede çekiliyor? Ömer dizisindeki caminin adı nedir, nerede?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 17, 2023 Yorum Yok

Son devirlerin en argümanlı üretimlerinden biri olarak karşımıza çıkan “Ömer” dizisindeki caminin ismi ve nerede olduğu birçok şahıs tarafından merak ediliyor. Pekala Ömer dizisi konusu nedir? Ömer dizisindeki caminin ismi nedir? Ömer dizisi nerede çekiliyor? İşte Ömer dizisinin Cazibe yerleri hakkında merak edilen bütün ayrıntılar haberimizde…

Başrollerinde Selahattin Paşalı, barış Falay, Merve Dizdar ve Gökçe Bahadır’ın yer aldığı Star TV ekranlarının dikkat çeken dizisi “Ömer”, farklı ve sürükleyici bahsiyle sıra bölümüne yeni bir Nefes getirmeyi başardı. Birinci iki kısmıyla Aka merak uyandıran üretimde her karakterin İç dünyası ayrıntılı bir biçimde gözler önüne seriliyor. Dizide yer Meydan her ayrıntı izleyiciler tarafından Aka İlgi görürken birçok şahıs dizinin Cazibe yerlerini merak ederek araştırma yapmaya başladı. Bilhassa dizide yer Meydan caminin ismi ve nerede olduğu akıllarda Aka bir soru işaretine neden oldu. Gelin Ömer dizisine dair merak edilen bütün sorulara Birlikte Cevap arayalım. 

ÖMER DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Alışılmışın dışında etkileyici bir kıssayı gözler önüne seren Ömer dizisi, yıllar sonra terk ettiği mahallesine Geri dönen Gamze ve mahalledeki camii hocasının oğlu Ömer’in yollarının kesişmesini bahis ediniyor.

Ömer dizisi

Annesinin vefatıyla yüreğinde Aka bir sızı hisseden Ömer, babası Reşat ve babaannesi Nezahat ile hayatını sürdürmektir. Bilhassa annesi üzere gördüğü ablası Nisa’nın ailesinin istemediği bir evlilik yaparak gitmesiyle yapayalnız kalan Ömer, içindeki boşluğu tuvale aktarmaya karar verir. Fotoğraf yapmaya Aka bir tutku besleyen Ömer, günün birinde Gamze’yle tanışınca hayatı değişir. 

Ömer dizisi konusu

Kendisinden yaşça büyük, dul ve çocuklu bir bayan olan Gamze ve Ömer’in imkansız aşkı izleyenleri heyecanlı bir maceraya çıkaracak. 

Ömer dizisinde ne anlatılıyor?

ÖMER DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Yapımcılığını Onur Güvenatam‘ın üstlendiği, direktör koltuğunda Cem Karcı‘nın oturduğu, senaryosunu ise Gülizar Irmak‘ın kaleme aldığı “Ömer” dizisi sırf kuvvetli kıssasıyla değil dev oyuncu takımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. 

Barış Falay Ömer dizisi

Son olarak “Pera Palas’ta Gece Yarısı” dizisindeki başarılı performansıyla ekranlara gelen Selahattin Paşalı, Ömer dizisinde başrol olarak karşımıza çıkıyor. meşhur oyuncuya dizide Gökçe Bahadır, Merve Dizdar, barış Falay, Gülçin Kültür, Serpil Gül, Onur Bilge, Gamze Karaduman, Muharrem Türkseven ve Melike Güner gibi birbirinden başarılı oyuncular eşlik ediyor. 

Ömer dizisi oyuncuları

ÖMER DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR? ÖMER DİZİSİ HANGİ MESCİTTE ÇEKİLİYOR?

İstanbul’un Güçlü dokusunu ekranlara yansıtan Ömer dizisinin çekimleri Üsküdar‘da gerçekleştirilmektir.

Ömer dizisi Cazibe yerleri

Dizide sıklıkla yer Meydan camii sahneleri ise ‘Ömer dizisi hangi mescitte çekiliyor?’ sorusunu gündeme getirdi.

Ömer dizisinin çekildiği cami

Dizideki caminin Üsküdar’da bulunan Büyük Selimiye Camii ve yine Üsküdar’da bulunan Valide Atik Camii olduğu öğrenildi.

Büyük Selimiye Camii

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir