Normal kan şekeri kaç olmalı? İnsülin direncini kıran 3 mucizevi tarif

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 18, 2023 Yorum Yok

Kan şekeri, insan kanında bulunan glukoz ölçüsüdür. Günde üç öğün Yemek tüketen ve besin muhtaçlığını karşılayan insanlarda, kan şekerinin düştüğü üzere yükselmesine de Sebep olmaktadır. Pekala, olağan kan şekeri kaç olmalıdır? İşte insülin direncini kıran 3 mucizevi tanım…

Kan şekerinde gözüken dengesizlik, toplumun Aka çoğunluğunda görülen ve kronik rahatsızlığa kadar giden Kıymetli bir meseledir. Vefat üzere riskli hastalıklar ortasında gösterilendiyabet (şeker) hastalığı; kesinlikle tedavi edilmeli ve nezaret altına alınmalıdır. Genetik, sıhhatsiz beslenme ve hareketlerin kısıtlı olması sonucun da ortaya çıkmaktadır. Uzmanlar, sağlıklı ömrü ve gün içinde fizikî hareketleri ihmal etmemenin diyabet hastalığını azalttığına dikkat çekiyor. Pekala sıhhat meselelerine Sebep olan bu kronik rahatsızlığa ne âlâ gelir? İşte İnsülin direncini kıracak 3 mucizevi besin kürü…

Kan şekeri

 

NORMAL KAN ŞEKERİ KAÇ OLMALI?

Sağlıklı insanlarda görülmesi gereken kan şekeri bedeli,70-120 mg/dl’dir. Birtakım şahıslarda ise durum büsbütün farklı olur. Gereğince insülin üretemeyen bedende kan şekeri yükselir. Bu durumda “diabetes mellitus” ya da insülin salgılamasındaki yetersizlik ismi verilen hastalıktır. Biricik başına şeker hastalığı tanısı koymak epey yanlış bir durumdur. Bu yüzden HbA1c ismi verilen 3 aylık ortalama glikoz pahasına de bakılır. Yapılan bedeller sonucunda %6-6,5 pahası çıktığında gizli şeker, %6,5 bedelinin üstünde ise şeker hastalığının göstergesidir.

Normal kan şekeri nasıl olmalı

 

KAN ŞEKERİNE DÜZGÜN GELEN MUCİZEVİ 3 KÜR

YOĞURT KÜRÜ: Bir kase yoğurduğun içerisine; 1 Yemek kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı zerdeçal ve 2 Yemek kaşığı yulafı ekleyin. Ve karışımı tamamladıktan sonra 5-10 dk bekledikten sonra tüketebilirsiniz.

Yoğurt kürü

BROKOLİ KÜRÜ: Sağlıklı bir hayatın vazgeçilmezleri ortasında olan zeytin yağı, kan şekerini dengelemede hayli Değerli rol oynuyor. Kan şekerini dengeleyen bir diğer besin ise brokolidir. Bir arada tüketildiğinde ise sıhhat açısından epey tesirlidir. 

Brokoli kürü

YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER: Kalori açısından düşük olan ve nihayet derece besleyici bir besin olan yeşil yapraklı sebzeler, kan şekerini dengelemekle Birlikte diyabet komplikasyonları ve kataraktan korumaktadır.

Yeşil yapraklı sebze

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir