Mustafa Keser ve Bülent Ersoy’un kavgası mahkemede devam ediyor! Uzadıkça uzadı…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 09, 2023 Yorum Yok

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy ve Mustafa Keser, Birlikte sundukları “Benzemez Kimse Bize” programının akabinde yaşadıkları tansiyon sebebiyle Aka bir arbedeye tutuşmuş ve mahkemelik olmuştu. İkili ortasındaki polemik hala devam ederken geçtiğimiz gün Yargıç karşısına çıktılar. Duruşma çıkışı İzah yapan Mustafa Keser, “Davayı uzatan kendisi” diyerek Ersoy’u topa tuttu.

Bir Devre “Benzemez Kimse Bize” programını Birlikte sunan Bülent Ersoy ve Mustafa Keser arasındaki tansiyon bitmek bilmiyor. Sırf 2 kısım yayın hayatına devam eden program sonrası arbedeye tutuşan ikili sıkıntılarını mahkemeye taşısa da öfkeleri dinmedi.

Benzemez Kimse Bize programı

Son olarak Bülent Ersoy, Avukatı Serkan Toper aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi‘ne başvurmuş ve kendisine “Seni diva değil divan yaparlar”, “Seni sekize katlayacak isimler var. Divalık sana mı kaldı? Erkek tonuyla okuyor” formunda sözler kullanan Mustafa Keser’e 1 liralık dava açmıştı. Kendisine “Kürdo” dediğini argüman eden Mustafa Keser ise Ersoy’un hakaret ettiğini, aşağıladığını ve Benlik haklarının ziyan gördüğünü söyleyerek o da 1 liralık tazminat davası açmıştı.

Bülent Ersoy ve Mustafa Keser mahkemede hesaplaştı

Birbirlerine Öfke kusan ikili geçtiğimiz gün ikinci duruşma için Yargıç karşısına çıktı. Mustafa Keser duruşmaya avukatıyla katılırken, Bülent Ersoy duruşmaya gelmek yerine avukatının kendisini temsil etmesini istedi. Ersoy’u ayrımcılıkla suçlayan Mustafa Keser “Ben hakaret etmedim. Kendisi canlı yayında ‘Kürdo’ diyerek milyonlarca kişinin gözü önünde beni Ufak düşürmüştür” tabirlerini kullandı. Ersoy’un 3 şahidi ise çekimler esnasında iki sanatçı ortasında bir olumsuzluk yaşanmadığına dikkat çekerek “Bülent Ersoy’un Mustafa Keser’e ‘Kürdo’ halinde bir hitapta bulunduğunu birebir duymadık” dedi. Mahkeme duruşmayı erteleme kararı aldı.

Mustafa Keser

“BÜLENT ERSOY BENİ İLGİLENDİRMİYOR”

Duruşma çıkışı bahis hakkında açıklamalarda bulunan Keser, “Davayla ilgili nihayet kararı hâkim verecek. Bizim söyleyebileceğimiz bir şey yok. Bugün ikinci duruşma görüldü. Bülent Ersoy’un duruşmaya gelip gelmemesi beni ilgilendirmiyor. Ben kendimden sorumluyum. Davayı açma konusunda Bülent Hanım o denli Müsait görmüş. Bu ortamızda yaşananlardan sonra Bülent Hanım’la rastgele bir görüşme durumum olmadı. Davayı uzatan kendisi” halinde konuştu. 

DAHA önce NELER OLDU?

Yaşanan skandal olayların akabinde aylar sonra Bodrum’da kameralara yansıyan Mustafa Keser, Bülent Ersoy hakkında şaşırtan açıklamalarda bulundu.

Bülent Ersoy ve Mustafa Keser

“BENİM KİMSEYE GEREKSİNİMİM YOK”

“Bülent Ersoy’la Küs değilim” diyen Keser, “Hiç bir sorunum yok. tekrar bu türlü bir formatta Teklif gelse kabul etmem. Zati rica üzerine katıldım. 30 yıldır aralıksız canlı yayın yapıyoruz. Her gün reyting artıyor, demek ki Müşteri var. Benim kimseye gereksinimim yok. Bugüne kadar kimsenin hakkında konuşmadım. Bize yakışmaz. Yalnızca birtakım şeylerin söylenmesi gerekiyordu, söyledik” sözlerini kullandı.

Mustafa Keser

1 LİRALIK DAVA AÇTI!

Usta sanatçı Mustafa Keser ve Bülent Ersoy‘un Bir arada sunduğu “Benzemez Kimse Bize” 2’inci kısmının akabinde ekranlara veda etmişti. Programın bitmesinin akabinde birbirine Misli tenkitlerde bulunan ikili ortasında sular durulmuyor. “Küfür krizi” ile birbirine öke kusan Ünlü isimler artık de mahkeme de hesaplaşmaya hazırlanıyor.

Mustafa Keser ve Bülent Ersoy davalık oldu

İkili ortasında haftalardır devam eden tartışmaların sonucunda Bülent Ersoy, Mustafa Keser’le yaşadığı sıkıntıları mahkemeye taşımıştı. ehil sanatçı, Avukatı Serkan Toper aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak Mustafa Keser’e 1 liralık manevi tazminat davası açmıştı. Kendisine hakaret ettiği ve şahsî akında bulunduğunu söyleyen Bülent Ersoy’un dava dilekçesinde ise şu sözlere yer almıştı:

“Mesleğine ve sanatına uzanan bu atak müvekkili derinden yaralamıştır. Davalının haksız açıklamaları nedeniyle Aka bir hayran kitlesine sahip olan müvekkil, İç dünyasında bir travma yaşamış, elem ve ıstırap duymuştur. Müvekkilin cemiyet önünde prestiji sarsılmıştır.”

Bülent Ersoy

“KENDİNE BİÇTİĞİ PAHA KADAR!”

Mustafa Keser, kendisine dava açan Bülent Ersoy’u amaç alarak toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu. ehil sanatçı, Instagram sayfasından yaptığı paylaşımda “Karşı tarafa açılan tazminat davası, davacının kendine biçtiği değer kadardır!” sözlerini kullandı.

Mustafa Keser ınstagram paylaşımı

KAVGA BİTMEK BİLMİYOR!

Bülent Ersoyun öfkesi dinmiyor

“SENİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM!”

Geçtiğimiz günlerde “Söylemezsem Olmaz” programına katılan Bülent Ersoy, Mustafa Keser’in annesine küfür ettiğini söyleyerek öfkelendi ve şu tabirleri kullandı:

“Benim annem bir sene Evvel öldü. Ben babamı gömdüğüm vakit bile ‘baba, anneme selam söyle’ dedim. Ben anneciydim. Annem bana kızardı, telefonu kapatırdı ben yüzsüz yüzsüz tekraren arardım. Baktım telefonu kaldırmıyor, kapıya giderdim. Ben Fazla anneciydim! Bunu dedim ‘baba sen de öldün, annem öldü! Sağ kolum gitti annemle, sen de öldün sol kolum da gitti’ sen bir sene Evvel annesi vefat eden birine bu kelimeyi nasıl kullanırsın? Arbedede söylenmez bu kelime! çok yakışıksız bu telaffuz, ben seni Allah’a havale ediyorum.”

“AJİTASYON YAPIYOR!”

Bülent Ersoy’un açıklamalarını duyan Mustafa Keser, kendi YouTube kanalında yayınladığı bir görüntü ile Ersoy’a Cevap verdi. Bülent Ersoy’un annesine küfür etmediğini söyleyen Keser, “Ben orada fıkralar anlatıyorum millet gülüyor onları küfür olarak addetmiş. Benim ağzım katiyen küfürlü değildir. Bir Biricik şahıs ‘Mustafa Keser bana küfür etti’ diyemez. O görüntünün aslını koyacağım herkese izleteceğim. Televizyonlarda ‘anama küfür etti’ diye acıtasyon yapıyor. Benim söylediklerime yanıt vermiyor. ‘Belgelerle çıkacağım’ dedi hala ortada evrak yok!” şeklinde konuştu.

“SENİ DİVA DEĞİL DİVAN YAPARLAR!”

Bülent Ersoy ve Mustafa Keser’in Bir arada sunduğu “Benzemez Kimse Bize” programı 2’inci kısmın akabinde final yaptı. Programın ekranlara veda etmesinin akabinde Mustafa Keser, Bülent Ersoy’a Misli tenkitlerde bulunmuş ve “Seni Diva değil divan yaparlar” ifadeleri kullanmıştı.

“BENİM OTURDUĞUM KOLTUK ONA BATTI!”

Söylemezsem Olmaz programına katılan Bülent Ersoy, Mustafa Keser’in kelamlarına karşılık şu kelamları söyledi:

“Benim için yapılanları hiç umursamasam da Şayet gerek görüyorsam haddini aşana yanıt veririm. Somut göstergelerle, datalarla masanın üzerine atarım. Şahitlerle kanıtlarla söylenenleri çürütürüm. Esasen program benim programım. Benim oturduğum koltuk ona battı. Ondan rahatsız oldu. Orada bana bir oda hazırlanmış görmüyor mu? Aslında maddesel olarak da bir ayrım var, bunları bilmiyor mu? Mustafa Keser’i sevmiyorum. Bu biçim devinim eden insanlara sevgim vardı ise hiç bir dirhem sevgi kalmaz. Diva denmezmiş de beni divan yaparlarmış. Ben evrak ile sayın Bilal beyefendiye hepsini verdim. Herkes bu mevzuyu işledi, benim de yanıt vermem, gerçekleri sunmam gerekirdi. O nedenle buradayım.”

“YERSİZ KAPRİS” YAPIYOR DEMİŞTİ!

Daha öncesinde de programın bitme sebebinin Bülent Ersoy olduğunu söyleyen Keser, hususla alakalı Misli tenkitlerde bulunmuştu.

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Bülent Ersoy için “yersiz kapris” suçlamasında bulunan Mustafa Keser, “Olay yaratacak açıklamalarım olacak” diyerek gündemin en Fazla konuşulan isimlerinden biri haline geldi.

“YANILMIŞIM!” 

76 yaşındaki sanatçı,  YouTube kanalında Bülent Ersoy hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. meşhur sanatçı, yaptığı konuşmada şu tabirlere yer verdi:

“Ben Bülent Ersoy ile sahnede hiç çalışmadım fakat Natürel huyunu, suyunu, sahnede neler yapıyor oradan buradan müzisyenlerden duyarız daima. Yapılan yanlışlar, davranış bozuklukları. Ben düşündüm ki, bu arkadaştan yaşça da büyüğüm, sanatça da büyüğüm. Bizim yanımızda yanlış bir hareket, Aksi bir devinim yapmaz; musiki açısından da sanat açısından da yapmaz diye düşündüm. Yanılmışım. Elimden geldiğince programı yürütmeye çalıştım, onun açıklarını kapatmaya çalıştım. Ben 56 yıllık sanat hayatımda işime 56 saniye geç kalmadım. 14.00’te yapılacak Cazibe için 13.30’da oradaydım. Bekle ki zat-ı saygıdeğer gelecek! Saat 16.00’da çıktı geldi.”

“SAYGI YOK!”

Bülent Ersoy’a olan öfkesi devam eden ehil sanatçı kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bu nedir? Hürmet yok. Bir makyaja girdi, 4 saat. Akşam 20.00’de çıktı. Başlar başlamaz Olumlu fikirlerimin yanlış olduğunu ayrım ettim. Zat-ı sayın zannetti ki, ondan rol çalıyorum. Benim rol çalmaya gereksinimim yok. Kuliste çektim kenara bunu ona da söyledim. “Bizimle 100 şahıs çalışıyor, 4’le çarpsan 400 kişinin ekmek yemesine vesile olmuşuz. Yerli yersiz kaprisler yapma dedim. Sen de müziklerini söyle, adam üzere işimizi yapalım gidelim. Ben senden yaşça büyüğüm, 30 yıllık da canlı yayın deneyimim var. Müsaade et ben sunayım edeyim, su üzere aksın program…’ dedim. ‘Tamam’ dedi.​ İlk programda o kadar toz kalkmadı fakat ikinci programda karşısında güya hizmetçisi var, marabası Mevcut üzere muamele etti bana. Ben ondan 6-7 ıslak Aka bir adamım. Bana oradan ‘Keserrrr’ diye bağırıyor. Rahatsız olduğum için bakmadım akabinde ‘Kürdoo’ diye sesleniyor bana.​”

“KİMSİN SEN?”

İki kısım ekranlarda kalabilen programın perde ardını anlatan Keser, kelamlarını şu biçimde sonlandırdı:

“Kimsin sen? Ben bu üsluptan rahatsız olduğum için bakmadım. Bir de ‘Keser’i çağırdım bakmadı’ diyor. Keser senin babanı uşağı mı? İnsani ve ahlaki durumların neler olduğunu bu iki programda gördüm. Direktöre bağırır, rejisöre bağırır… Ona buna bağırır… Ses mes kalmamış. Rezalet bir okuyuş. Vokallere uyamıyor. Bu aksaklıklarda ne kanal idaresinin ne Polat’ın bir dahili yok. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

İbrahim Kalın Aybüke Öğretmen ve bütün şehitler için Mağusa Limanı türküsünü seslendirdi!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir