Murat Ülker eşi Betül Ülker Dubai’de ile sergi gezdi!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 10, 2023 Yorum Yok

Yıldız Holding Yönetim Heyeti Üyesi ve pladis Yönetim Heyeti Lideri Murat Ülker, eşi Betül Ülker ile Birlikte Dubai’deki Takashi Murakami ve Jason Boyd Kinsella stantlarını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

GOYA (Gez, oturma yerinde artık) unsurundan hareketle farklı husus başlıkları altındaki tecrübelerini takipçileriyle sık sık paylaşan Yıldız Holding Yönetim Heyeti Üyesi ve pladis Yönetim Konseyi Lideri Murat Ülker eşi eşi Betül Ülker ile Bir arada Dubai’deki gittiği Takashi Murakami ve Jason Boyd Kinsella stantlarına ait tecrübelerini okurlarıyla paylaştı. Toplum, ferdî gelişim, din, sanat ve seyahat üzere farklı alanlardaki görüşlerini her kesitten beşere aktarabilmek emeliyle yazılar kaleme Meydan tecrübeli Amel insanı Murat Ülker, eşi Betül Ülker ile Birlikte geçtiğimiz hafta sonu Dubai’deki Brookfield Amel merkezinin lobisinde stantları ziyaret etti. Murat Ülker, ferdî bloğunda ve toplumsal medya hesaplarında yayınlanan yazısında, şu satılara yer verdi:

Murat Ülker

 “MURAKAMİ’NİN DUBAİ’DEKİ BU BİRİNCİ STANDI NEREDEYSE YAĞMALANMIŞ”

“Bir ben vardır bende benden içeri” sözcükleri dökülüverdi Betül’ün dudaklarından bugün Takashi Murakami standında sanatkarın kendi öz heykelini görünce. Biliyorsunuz Amel seyahatlerine sanat GOYA da eklediğimi, bu hafta sonu torunun peşinden ailecek Dubai’ye sürüklenince stant ve galeri seyahatlerini de ekleyiverdik. Brookfield Amel merkezinin lobisinde Takashi Murakami ve Jason Boyd Kinsella stantlarını pek hoş yerleştirilmiş bulduk. Galeri sahibi Emmanuel Perrotin ve Selcan Atılgan’a bu pazar sabahını bize ayırdıkları için teşekkür ediyorum.

Murat Ülker ve eşi Betül Ülker

Takashi Murakami’nin Dubai’deki bu birinci standı neredeyse yağmalanmış, yani pek İlgi görmüş. Jason Boyd Kinsella standında ise üç boyutlu yapıtların, misal tabloların asıldığı stantlarla birlikte sergilenişi Fazla başarılıydı. Selcan Atılgan’ın Abu Dhabi Rixos Marina Oteldeki Beste Alperat standını ben evvelden gezmiştim. Takashi Murakami 1962’de Tokyo, Japonya’da doğmuş. Japon klâsik fotoğraflarını ve Japon çağdaş sanatının kökenini anime ve manganın görsel öncülleri aracılığıyla yine inşa eden Superflat teorisinin oluşturucusu ve savunucusudur. Murakami’nin alt kültürlere dayanan teorisi, sırf entelektüel/aşağılık hiyerarşisini Bina bozumuna uğratmakla kalmıyor, birebir vakitte giderek globalleşen sanat sahnesinde Japonya’ya mahsus bir telaffuz kurarak II. Dünya Savaşı sonrası Japon psikolojisini eleştirel bir halde örnekliyor” dedi.

Devamında ise Ülker, “Nihonga fotoğraf hekimi olan Takashi Murakami, en Çağdaş teknikleri klasik Japon sanatının mutlaklığı ve virtüözlüğüyle birleştiriyor. Manga ve Kawaii kültürlerinden ilham Meydan sanatkarın cihanı, eski mitlerin yaramaz torunları olan canavarca karakterlerle dolu. Takashi Murakami’ye varoluşsal sorgulamasında eşlik eden DOB karakteri, sanatkarın avatarı olma noktasına kadar gelmiş. Ayrıyeten stantta: NFT projesi Murakami Flowers’ın bir bileşeni olan Takashi Murakami’nin pikselli çiçek fotoğrafları, sanatkarın ikonik Superflat estetiğini 1970’lerin Japon oyunlarının grafik nostaljisiyle birleştiriyor. Japon anime karakterlerinin yer aldığı senaryolar daha gerçekçi, hayattan ögeleri barındırıyorlar, acı, gözyaşı hatta kan dahi var. Jason Boyd Kinsella da Emirates’teki birinci standını Perrotin Gallery ile sunuyor. Mentalverse’te Kinsella, portre heykelleri ve tablolarının içinde sürükleyici bir dünyayı gözler önüne seriyor ve varlığın Daimi değişen halini vurguluyor. Sergilenen on dört yeni çalışmasıyla bizlere iki ve üç boyutlu uzaylar ortasındaki bağlantıyı göstermeyi amaçlıyor. Kinsella çalışmalarını sıkıntısız bir biçimde üçüncü boyuta taşıyarak, izleyiciyi ve kendisini mental bir seyahate çıkarırken yeni açıları sağlıyor. Kinsella en çok, bütün farklılıklarımıza Karşın her birimizi eşsiz ve daha Fazla kozmik yapanı Anlatım eder” diye sürdürdü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir