Mehmet Şef’ten duygulandıran deprem açıklaması! “Dünya bu kadar işte…”

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 01, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıda birinci günden beri alanda yer Meydan Ünlü şey Mehmet Yalçınkaya açıklamalarıyla duygulandırdı. Zelzelenin yaralarını sarmak için günlerdir zelzele bölgesinde kazan kazan Yemek pişiren Mehmet şef, gazeteci Adem Metan’a zelzele bölgesinde yaşadıklarını ve hissettiklerini anlattı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

6 Şubat‘ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki Aka zelzele bütün Türkiye‘nin yüreğini yaktı. Kırk binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine Sebep olan sarsıntılardan sonra sağ kurtulan binlerce insan da güçlü kaidelerde Ömür gayreti vermeye devam ediyor. 11 ili vuran ve Asrın Felaketi olarak isimlendirilen bu sarsıntılardan sonra gerek vatandaşlar gerekse yardım takımları ellerinden gelen bütün çabayı gösterdi. Ellerinden gelen maddi manevi bütün takviyeleri depremzedeler için veren ünlüler de sarsıntının yaralarının sarılması için seferber oldu. Bu isimlerden biri de sarsıntının birinci gününden beri alanda canla başla uğraş eden Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya oldu.

Mehmet Yalçınkaya

DEV KAZANLARDA YEMEKLER PİŞİRDİ

Masterchef Türkiye’nin Mehmet Şef’i olarak Derhal derhal herkesin hafızasında yer edinen Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya güç kaidelere Karşın birinci günden beri zelzele bölgelerinden ayrılmadı. Bölgedeki depremzedeler için dev kazanlarda Yemek pişiren Yalçınkaya, takımıyla Birlikte ocağın başından bir Lahza olsun ayrılmadı.

Mehmet başkan zelzele bölgesinde

“DÜNYA BU KADAR İŞTE…”

Deprem bölgelerinden gördüklerini, yaşadıklarını ve hissettiklerini anlatan Mehmet önder gazeteci Adem Metan‘dan gelen “Abi seni burada en Fazla etkileyen şey neydi?” sorusuna kendisini duygulandıran bir olayı anlatarak şu sözlerle karşılık verdi:

“Beni en Fazla etkileyen şey şuydu: örneğin bir adam geldi 3 Tane Mercedes’i varmış, bir Tane binası varmış, bir Tane fabrikası varmış bunların hepsi gitmiş. Bizden bir kilo pirinç istiyordu. Dünya bu kadar işte” 

 “GÖRÜR GÖRMEZ AĞLAMAYA BAŞLADIM”

Deprem haberini aldığı birinci andan itibaren gözyaşlarına Yargıç olamadığını söyleyen Mehmet önder kendisini Anlatım ederken “Sabah uyandım, televizyonu açar açmaz o imajları görür görmez ağlamaya başladım. Zira bu bölgeyi evvelce de tanıyorum. Bu bölge bizim için Fazla kıymetli. Antep, Maraş buralar Fazla geldiğim yerler. Boluluyum fakat buralarla Özel bir bağım var. Ağladım, yarım saat kendime gelemedim. Çabucak sonraki gün grubu topladık bindik otomobile. Nereye gelebiliriz diye aradık KYK yurduna geldik. Orada kaldık 11 güne yakın. Daha sonra İslahiye’ye geldik. Artık Hatay’dayız. Sahiden zelzele Hatay’da. Evet Maraş, Antep ve Urfa her yer etkilendi fakat ben Hatay’ı gördükten sonra zelzelenin üstünde bir şey gördüm. Herkesin buraya Ehemmiyet vermesi lazım, bırak rehaveti saldırmamız lazım. 3 gündür buradayım, az Evvel Fazla Kıymetli bir şey söyledin. Bu zelzele Maraş-Hatay sarsıntısı olmalı, Hatay değişmiş bu türlü bir şey yok. ulusal Savunma Bakanımız bizi İslahiye’de gördü, dedi ki çocuklar Çabucak Hatay’a gidin. Buraya geldik, şu anda sahra mutfağındayız. Az Evvel 6 bin şahsa Yemek dağıttık, artık öğle yemeğine de geçiyoruz kısmet olursa.” cümlelerini kullandı.

Mehmet şef kelamlarıyla duygulandırdı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir