Mehmet Şef Hatay’da askerlerle birlikte yemek yaptı! MSB o anları paylaştı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 01, 2023 Yorum Yok

Ünlü önder Mehmet Yalçınkaya Hatay’da sahra mutfağında Mehmetçik ile Bir arada depremzedelere Yemek yapmaya başladı. Yalçınkaya grubuyla Bir arada günde 3 öğün olmak üzere 10 bin Benlik Yemek yaptıklarını belirtti.

Depremin Çabucak akabinde depremzedelere Yemek yapmak için grubuyla Bir arada Kahramanmaraş’a yanlışsız yola çıkan Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, kazanları kaynatmaya devam ediyor. Zelzeleden etkilenen bölgelerdeki vatandaşların yaralarını sarmaya çalışan Yalçınkaya, Hatay’ın Defne ilçesindeki MSB’nin (Milli Savunma Bakanlığı) sahra mutfağına girdi. Takımı ve aşçı askerle Bir arada afetzedeler için kolları sıvadı.

Sabahın birinci ışıklarıyla ocağın başına geçen şefler; kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerini itinayla hazırlıyor.

Mehmet Yalçınkaya

“10 BİN ŞAHSA 3 ÖĞÜN Yemek ÇIKARIYORUZ”

Depremin ikinci gününden beri alanda olduğunu belirten Yalçınkaya, “Depremin ikinci gününden beri alandayız. Hem Emniyet görevlilerine hem de konteyner kentteki kardeşlerimize Yemek yapıyoruz. Burada da askeri iki Tane mutfak var, sahra mutfağı. Bu mutfaklarda hem asker kardeşlerimiz var, hem de Savunma Bakanlığında çalışan aşçı arkadaşlarımız var. Biz de onlara iki gündür dayanak veriyoruz. Yemek yapıyoruz, dağıtıyoruz. Burada yaklaşık 10 bin şahsa 3 öğün olmak üzere Yemek çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Yalçınkaya Hatayda Mehmetçik ile Bir arada Yemek yaptı

“İLK 20 GÜN BAKLİYATLA GEÇTİ”

Yurttaşlara protein yüklü Yemek yaptıklarını söyleyen Yalçınkaya, “Hatay Natürel diğer vilayetlere nazaran daha farklı ve nitekim sarsıntısı Misli yaşamış. Maraş merkezli bir zelzele lakin burası daha şiddetli hissetmiş. Şu anda yaptığımız şey protein. Birinci 20 gün bakliyatla geçti. Şu anda Tüm maksadımız buradaki kardeşlerimize daha protein, istikrarlı karbonhidrat zira onların da Önemli bir beslenmeye gereksinimleri var. Bu istikamette yoğurttur, ettir, etli sebzeli yemekler konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

MSB O ANLARI PAYLAŞTI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) o anları toplumsal medya hesabından şu biçimde paylaştı:

“Ünlü önder Mehmet Yalçınkaya ile Mehmetçiklerimiz bir ortaya geldi, sahra mutfağımızda depremzede vatandaşlarımız için birbirinden lezzetli yemekler pişirdi.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir