Masterchef Türkiye’nin şampiyonu belli oldu! Herkesin merakla beklediği o isim…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 11, 2023 Yorum Yok

Nefeslerin tutulduğu Karşılaşma programı MasterChef Türkiye’de sona gelindi. İzleyenleri ekran başına kilitleyen programın şampiyonu dün akşam yayımlanan kısımda muhakkak oldu. Pekala hangi İsim şampiyon oldu? Final gecesinde neler yaşandı? İşte ayrıntılar…

TV8 ekranlarında seyircisiyle buluşan sevilen Karşılaşma programı MasterChef Türkiye‘nin finali dün akşam yayımlandı. Yayımlandığı her dönem Aka ilgiyle takip edilen yarışın yeni dönemi da izleyiciler tarafından Aka İlgi gördü. Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu‘nun heyet üyeliğini yaptığı müsabakada, yarışmacılar Metin Yavuz ve Kıvanç Karadeniz kıyasıya rekabet ederek finalist olmaya hak kazandılar.

Masterchef Türkiye

MASTERCHEF TÜRKİYE’NİN FİNAL GECESİNDE NELER YAŞANDI?

Yarışmanın ilk etabından yarışmacılar menüde; başlangıç, anne yemek ve tatlı bulunan Türk mutfağı yorumlaması konseptli üç adet tabak çıkardılar. Yemeklerin hazırlanması için toplamda 1 saat 45 dakikaları bulunan yarışmacılardan Kıvanç‘ın menüsü; Ege, Anadolu ve bal kabağı mantarı olurken Metin‘in menüsü; Antalya Piyazı (tırnak pide ile), İslim kebabı (siyez pilavı ile), nişasta helvası oldu. 30 puan üzerinden sonladan birinci etabın sonunda Kıvanç 20 puanın sahibi olurken Metin ise 18 puan aldı.

Masterchef Türkiye Metin Yavuz ve Kıvanç Karadeniz

Yarışmacılar, müsabakanın ikinci etabında ise memleketler arası mutfaktan seçmiş oldukları menüleri hazırladılar. Kıvanç‘ın ikinci etap menüsü; Ahtapot düşü, kış ördeği ve Strudel olurken Metin‘in menüsü; buharda pişmiş ılık barbun, dolgulu kalkan,kakule toprağı üzerine Melisa çiçek mousse oldu. İkinci çeşitte ise Metin 42 puana ulaşırken Kıvanç da 41 puana ulaştı.

Masterchef Türkiye Şampiyonu

MASTERCHEF TÜRKİYE 2022 – 2023 ŞAMPİYONU KİM OLDU?

Zorlu geçen yarışın final etabında ise yarışmacılar kendilerine ilişkin olan imza tabaklarını şeflere sundular. Her iki yarışmacının tabağı da şeflerden yüksek puan alırken üçüncü etabın sonunda Kıvanç 65, Metin ise 70 puana ulaştı. Müsabakanın sonunda Kıvanç’tan 5 puan Çok alarak Masterchef Türkiye’nin şampiyonu olmayı başaran İsim Metin Yavuz oldu. Metin, Masterchef şampiyonluk kupasının yanında Aka ödül, lüks arabası de kazandı.

Masterchef Türkiye şampiyonu Metin Yavuz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Siparişini teslim ettikten sonra piyanonun başına geçen kurye… Kimse bu kadarını beklemiyordu

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir