Lale Manço eşi Barış Manço’nun vasiyetini ilk kez açıkladı: 2023’te sahne alacak!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 01, 2023 Yorum Yok

Türk müziğinin efsane isimlerinden barış Manço’nun vefat yıldönümünde eşi Lale Manço, ehil sanatkarın yıllar Evvel lisana getirdiği bir vasiyetini birinci Defa paylaştı. 2023 müziğinin barış Manço için kıymetine değinen Lale Manço, “Barış Manço’yu 2023’te sahneye çıkaracağız ve senfoni eşliğinde dinleyeceğiz” tabirlerini kullandı.

“Gülpembe”, “Sarı Çizmeli Mehmet Ağa”, “Can Vücuttan Çıkmayınca” ve “Alla Beni Pulla Beni” gibi unutulmaz yapıtlara imza atan Ünlü sanatçı Barış Manço, hem Örnek karakteri hem de Uğraş hayatındaki başarısıyla 7’den 70’e milyonların kalplerinde taht kurdu.

Barış Manço

Özellikle “Adam Olacak Çocuk” gibi çocuklar için yaptığı eğitici özgün TV programları ile Türkiye’nin Değerli kıymetlerinden biri haline gelen Manço’nun 1975 yılında çıkardığı “2023” modülü hakkında bir ayrıntı yıllar sonra gündeme geldi. 

Barış Mançonun Osaka konserinden görüntüler

Barış Manço’nun vefat yıldönümünde eşi hakkında konuşan Lale Manço, ehil sanatkarın vasiyetini birinci Sefer açıkladı. Manço’nun “Kayaların oğlu” sözünün yer aldığı şiirsel bir prologla başlayan “2023” isimli yapıtının Fazla farklı bir beste olduğuna işaret eden Lale Manço, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023’teki yani 100. yılına atfedilerek yazılmış bir metin ve onun Türkiye Cumhuriyeti’ne inancını, onun gücüne ve nasıl ayakta duracağına inandığını gösteriyor. çok etkileyici bir metin olduğunu düşünüyorum.” biçiminde konuştu. 

Lale Manço

“BARIŞ MANÇO’NUN VASİYETİNİ KESİNLİKLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

“2023” isimli yapıtın Manço için Fazla değerli olduğunu ve bu yapıtın üzerinden 50 Yıl geçse de kendisinin bu mevzuda bir vasiyeti olduğunu da Anlatım eden Lale Manço, şöyle konuştu:

“Barış Manço’nun bir de vasiyeti Mevcut 2023 kesimiyle ilgili olarak, ‘Ben 2023’te 80 yaşında olacağım. O Vakit tahminen Doğukan’ın kolunda sahneye çıkacağım ve 2023 bestemi bir senfoni orkestrası eşliğinde icra edeceğim’ diyor. Bu bizim vasiyet olarak kabul ettiğimiz bir şey ve yerine getirilmesi gereken bir Buyruk diye kabul ediyoruz ve bunu kesinlikle gerçekleştireceğiz.”

Barış Manço’nun hologramının da yer alacağı projeye ait ayrıntıları paylaşan Lale Manço, “Barış Manço’yu biz 2023’te kesinlikle sahneye çıkaracağız ve senfoni eşliğinde 2023’te dinleyeceğiz.” diyerek kelamlarını tamamladı. 

Barış Mançonun eşi

JAPONYA’DAKİ KONSERİNDE 2023 DİLEĞİNİ PAYLAŞMIŞTI!

Lale Manço’nun açıklamalarının akabinde ehil sanatkarın 1995 yılında Japonya’nın Osaka kentinde verdiği konserinde söylediği kelamlar de yine gündeme geldi. bütün dünyada ‘barış’ı temsil eden Manço, Japonya’daki unutulmaz konserinde “2023” müziğinden bahsederek bu yılla ilgili dileklerini sıralamıştı. 

Barış Mançonun Osaka konserinden görüntüler

“2023 YILINDA tekrar BURAYA GELMEK İSTİYORUM”

Konser esnasında Türk Bayrağı sallayarak müziğinden bahseden barış Manço “O Yıl benim ülkem, Türkiye 100. yaşına basacak. Modülümüzün ismi 2023. Cumhuriyetimiz 2023’te 100 yaşına basacak. O Yıl ben de 80 yaşına basacağım. 2023 yılında tekrar buraya gelmek istiyorum. Osaka’da tekrar bu şarkıyı Aşırmak istiyorum” tabirlerini kullanmıştı. 

Ülkesine olan sevgisini lisana getiren ve 2023 yılıyla ilgili Hayal kuran ehil sanatkarın 28 Yıl Evvel söylediği kelamlar tüyleri diken diken etti. 1999 yılında hayatını yitiren Manço’nun Türkiye’nin 100. yılını göremeden ve hayalini gerçekleştiremeden yaşama gözlerini yumması herkesi duygulandırdı. 

Barış Manço 2023 hayali

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir