Kuyruk yağı nedir ve kuyruk yağının faydaları nelerdir? İbn-i Sina öneriyor

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 23, 2023 Yorum Yok

İbn-i Sina, yazdığı kitaplarda dayanılmaz diz ağrılarını geçirmek için kesinlikle kuyruk yağı kullanılmasını tavsiye ettiği ortaya çıktı. Yüzyıllardır Aka İlgi gören kuyruk yağı mucizesinin diğer bütün yararlarını öğrenmek için hazırladığımız yazıyı inceleyebilirsiniz.

Kuyruk yağı, ekseriyetle hayvanların omurgasının sonunda kuyruk kısmında birikin yağlı kısımdır. Oda sıcaklığında da sert bir haldedir. Kuyruk yağına don yağı ismi de verilir. Mutfakta yemeklere lezzet vermesi için kullanılır. Hatta don yağı sabunun en Değerli olmamış unsurudur. Birebir vakitte mum imalinde da bu yağdan faydalanılır. Yapılan araştırmalarda hayvansal yağlar ortasında en sağlıklısı olduğu belirlenen kuyruk yağı içerisinde omega yağ asitleri, potasyum, kalsiyum ve demir barındırır.

İbn-i Sina, kitabında yazdığı sağlıklı tekliflerde kuyruk yağının da yararlarından bahsediyor. Hayvansal yağlar ortasında en sağlıklı olanın kuyruk yağı olduğu biliniyor. Kuyruk yağının içerisinde bulunan Güçlü D vitamini diz ağrılarına şifa oluyor. İbn-i Sina geçmeyen diz ağrıları için kuyruk yağını teklifinde bulunmuş.

kuyruk yağının faydaları

KUYRUK YAĞININ YARARLARI NELERDİR?

  • Gelişim çağında olan çocuklarda Kas ve kemik gelişiminin sağlıklı olmasını sağlar.
  • Kan basıncının dengelenmesine Yardımcı olur. Tansiyonun istikrarda kalmasını sağlar.
  • Damar tıkanıklıklarına karşı müdafaa sağlar. kalp ve damar hastalıkları riskini düşürür.
  • Sinir sistemi üzerinde Olumlu ve yumuşatıcı tesirler oluşturur. Böylece romatizma ve nüzul riskini minimalize eder. Ayrıyeten bedendeki titreme ve yanı Dizi siyatik hastalıklarından da korur.
  • Bağışıklık sisteminin virüs, enfeksiyon ve hür radikallere karşı her Vakit dirençli kalmasını sağlar.
  • Kuyruk yağı Cilt hücrelerinin yenilenmesine ve onarılmasına Yardımcı olur.

KURUK YAĞI NASIL KULLANILIR?

Kuyruk yağını bedene krem haline getirip sürerek de kullananlar bulunuyor. Eriterek krem haline getirilen kuyruk yağını akşamdan mısra sürüp koyun yünüyle, koyun yünü bulunmazsa pak bir bezle sarıp sabah ılık suyla yıkamak gerekiyor.

Kuyruk yağının olduğu kadar koyun yününün de bedene birçok yararı bulunuyor. O yüzden koyun yününü tercih edenlerin alacağı tesir artıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir