Kral III. Charles annesi Kraliçe II. Elizabeth’in vasiyetini yok saydı! Prens Edward’ı dışladı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 20, 2022 Yorum Yok

Kraliçe II. Elizabeth’in tersine huysuz halleri ve Misli kurallarıyla gündemden düşmeyen İngiliz Hükümdarı III. Charles, en Ufak kardeşi Prens Edward’a yönelik nihayet atağıyla isminden Laf ettirdi. Monarşiyi küçültme planı olduğu ileri sürülen Charles’ın annesi ve babasının Prens Edward için bıraktığı vasiyeti yerine getirmeyeceği argümanları ortalığı karıştırdı.

70 Yıl boyunca İngiliz tahtının sahibi olarak “Dünyanın en uzun müddet tahtta kalan monark” unvanını elinde tutan Kraliçe II. Elizabeth, 8 Eylül tarihinde ömrünü yitirdi. 96 yaşındaki kraliçenin vefatının akabinde 64 Yıl boyunca tahtın sahibi olmayı bekleyen Prens Charles, kral oldu. Tahta çıktığı günden bu yana esaslı değişimlere imza atan Charles’ın nihayet atağı aile içinde krize Sebep olabilir. 

Kraliçe II. Elizabeth ve oğlu Prens Charles

Daily Mail gazetesinde yer Meydan habere nazaran; Kraliçe Elizabeth ve eşi Prens Philip, 4’üncü çocukları olan Prens Edward’a düğün armağanı olarak yazılı bir tahaahüt bıraktı. Buna nazaran Prens Edward, babası Prens Philip’in yıllarca taşıdığı “Edinburg Dükünü” annesi ve babası öldükten sonra alabilecekti. İngiliz halkının da takdir ettiği Wessex Kontu Prens Edward’ın bu unvanı alması heyecanla beklenirken Kral ağabeyinin pürüzüne takıldı.

Prens Edward ve kız kardeşi Prenses Anne

“KRAL MONARŞİYİ KÜÇÜLTMEK İSTİYOR”

Monarşide küçülme yapmak istediği tez edilen Kral III. Charles’ın annesi Kraliçe II. Elizabeth’in vasiyetini yerine getirmeyeceği sav ediliyor. Daily Mail’e konuşan Buckingham Sarayına yakın bir kaynak “Kral monarşiyi küçültmek istiyor. Bu nedenle Kont olan Edward’ı Edinburgh Dükü yapmak bu plan için hiç de mantıklı olmaz. Bu kalıtsal bir unvan. Edward ve Sophie’nin oğlu James’e aktarılacak olan kalıtsal bir unvan. Ve bu çocukların bir prens yahut prenses olmayacağına karar verilmiş herkes de o Vakit bunu kabul etmişti” sözlerini kullandı. 

Kral III. Charles

Konuya dair Buckingham Sarayı’ndan şimdi bir İzah gelmedi. 

Prens Edward

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Sokak ortasında şınav! Birdenbire 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir