İstanbul’da hava durumu! İstanbul’a kar geliyor! 20 Ocak Cuma hava durumu

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 20, 2023 Yorum Yok

Meteoroloji genel müdürlüğü hava varsayımlarına nazaran Türkiye genelinde sağanak yağışlar Geri geliyor. Meteoroloji genel müdürlüğü İstanbul için 15 günlük hava durumu için iddiaları kıymetlendirdi. Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan nihayet hava durumu kestirimine nazaran Balkanlar üzerinden İstanbul’a kar geliyor. İstanbul’da 20 Ocak Çarşamba günü meteoroloji hava durumu verisi

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin şimal ve batı kısımlarının modüllü yer yer Fazla bulutlu, Marmara ve Kenar Ege ile Kütahya, Uşak, Denizli, Antalya ve Isparta etraflarının aralıklı sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve Aleni geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; öğlenden sonra Kenar Ege ve Çanakkale ile Balıkesir’in batı Kenar ilçelerinde Mahallî Güçlü olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç ve şark kısımlarda yer yer pus ve sis bekleniyor. Meteoroloji genel Müdürlüğü 20 Ocak Cuma günü için birtakım vilayetlerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

İstanbul hava durumu20 Ocak 2022

BUGÜN HAVA NASIL 20 OCAK 2022

İSTANBUL °C, 16°C
Modüllü vakitle Fazla bulutlu, öğlenden sonra Avrupa Yakası, akşam saatlerinde Vilayet geneli aralıklı sağanak yağışlı

BURSA °C,12°C
Kesimli ve Fazla bulutlu

EDİRNE  °C, 15°C
Modüllü vakitle Fazla bulutlu, öğlenden sonra sağanak yağışlı

İZMİR  °C, 17°C
Kesimli ve Fazla bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; öğlenden sonra Lokal Güçlü olması bekleniyor.

MUĞLA  °C, 13°C
Modüllü ve Fazla bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; öğlenden sonra Mahallî Güçlü olması bekleniyor.

ADANA °C,19°C
Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 18°C
Kesimli vakitle Fazla bulutlu, öğlenden sonra aralıklı sağanak yağışlı

HATAY °C, 12°C
Modüllü Fazla bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer Güçlü olması bekleniyor.

ANKARA °C, 14°C
Modüllü ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 16°C
Kesimli bulutlu

SAMSUN °C, 19°C
Kesimli bulutlu

TRABZON °C,16°C
Modüllü bulutlu

ERZURUM  °C, 9°C
Kesimli ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 12°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 16°C
Az bulutlu ve açık

İstanbul

İSTANBUL’DA HAVA NASIL OLACAK

► HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği iddia ediliyor.

► RÜZGAR: Genellikle güneyli istikametlerden hafif Ara Dizi orta kuvvette, Marmara, Kenar Ege, Orta ve şark Karadeniz’in İç kısımlarında Güçlü (40-60 km/saat), yer yer kısa periyodik fırtına halinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğlenden sonra Kenar Ege ve Çanakkale ile Balıkesir’in batı Kenar ilçelerinde Mahallî Güçlü olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden Birden sel, su baskını, yıldırım, Lokal dolu yağışı, Güçlü rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kenar Ege, Orta ve şark Karadeniz’in İç bölümlerinde güneyli istikametlerden Güçlü (40-60 km/saat), yer yer kısa müddetli fırtına formunda (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı baca zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

⇒ İSTANBUL HAVA DURUMU 15 GÜNLÜK

İstanbul 15 günlük hava durumu

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir