İstanbul Anadolu Yakası’nda iftar nerede yapılır? Anadolu Yakası’nda iftar yapılacak yerler

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 15, 2023 Yorum Yok

Ramazan ayının en hoş anı olan iftar vaktinde sevdiklerinizle eşsiz görüntüler eşliğinde birbirinden güzel yemekleri tatmak isterseniz İstanbul Anadolu Yakası’nda yer Meydan restoranlara Talih verebilirsiniz. Şayet “İstanbul’daki en uygun iftar yerleri hangileridir? İftar nerede yapılır? Anadolu Yakası’nda iftara nereye gidilir?” üzere sorular aklınızda soru işareti uyandırıyorsa bütün ayrıntılar haberin devamında…

Yıl boyunca heyecanla beklenen Ramazan ayı bütün rahmetiyle geldi çattı. Bu Özel vakitte mutfaklara tatlı bir telaş Konuk olurken eş, arkadaş ve akrabalar iftar sofralarında buluşmaya İtina gösteriyoruz. İster istemez en Fazla düşündüğümüz bahis “Ne Yemek yapsak? Ne hazırlasak? Nasıl sofra dekorasyonu oluştursak?” gibi sorular oluyor. Şayet bütün Ramazan ayı boyunca konutlarda değil de dışarıda da iftar heyecanına ortak olmak isterseniz sizler için olağanüstü tekliflerimiz var! İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer Meydan birbirinden farklı ve şık yerlerde aileniz ve dostlarınızla bir ortaya gelebilirsiniz. Gelin, İstanbul Anadolu Yakası’nda iftar yapılabilecek en nezih yerlere Birlikte göz atalım.

  • FİLİZLER KÖFTECİSİ

“Kapısında Dizi beklenen köfteci” olarak nam salan Filizler Köftecisi, boğazın incisi Kız Kulesi’nin göz Müşteri görünümünde iftar yapmak isteyenlerin birinci tercihi oluyor. Klasik ünlü köftesinin yanı Dizi ızgara et çeşitleri ve dünya mutfağından Özel lezzetlerle Varlıklı bir menüyü gözler önüne seren Filizler Köftecisi, Ramazan için hazırlanan iftar menüleriyle de Aka zevk topluyor. 

Filizler Köftecisi

İster ailenizle ister dostlarınızla bu yerde bir ortaya gelerek Kız Kulesi’nin adeta kartpostalları andıran görüntüsünde iftar yapabilirsiniz. Kalabalık kümeler için indirim yapma imkanı da tanıyan Filizler Köftecisi sadece iftar değil sahur için de yeterli bir seçim olacaktır. 

Köfte tabağı

ADRES: Aziz Mahmut Hüdayi, Üsküdar Harem Kıyı Yolu No:61, 34672 Üsküdar/İstanbul

  • NAKKAŞ KEBAP

Her köşesinde hayranlık uyandıran görünümleri gözler önüne seren İstanbul’un en hoş zirvelerinden biri olan Nakkaştepe’de iftar yapmak şahane olmaz mıydı? İşte Nakkaş Kebap, hem damağa hem de göze hitap eden bir iftar yemeği için konuklarına kapılarını aralıyor. Kendi bahçesinde ürettiği organik sebzeler eşliğinde sunulan birbirinden lezzetli kebapları servis eden Nakkaş Kebap’ta patlıcanlı kebap, kuzu şiş ve adana kebabı kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. 

Nakkaş Kebap

ADRES: Gümüşyolu Caddesi, Eski Taş Ocağı Sokak No: 27 Nakkaştepe – Üsküdar / İstanbul 

  • MABEYİN RESTAURANT 

Kırmızı et severlerin favorisi haline gelen Mabeyin Restaurant, İstanbul’un en hoş semtlerinden Altunizade’de yer almaktadır. Kıyma kebabı, terbiyeli kuzu şiş, kuzu pirzola, döner ve kuzu tandır üzere birbirinden güzel yemeklerin yer aldığı Güçlü menüsüyle dikkatleri üzerine çeken yer tadımlık değil doyumluk bir iftarı konuklarına sunuyor. 

Mabeyin Restaurant

Övgü toplayan dekorasyonu ve yemekleriyle iftar için en Fazla tercih edilen yerlerin başında gelen Mabeyin Restaurant Ramazan’da güzel bir seçim olacaktır.

Mabeyin Restaurant yemekleri

ADRES: Burhaniye Mah., Eski Kısıklı Cad. No:7, 34676 Üsküdar/İstanbul

  • DEVELİ RESTAURANT

İstanbul’un farklı noktalarında birçok şubesi bulunan Develi Restaurant, yılların deneyimini sofralarınıza taşıyor. Bilhassa iftar akşamlarında ağır ilgi gören restoranda kuzu şiş, tandır, firik pilavı, Adana kebap ya da tavuk şiş üzere lezzetleri deneyebilirsiniz. Lezzet konusunda duayen olan yer Özellikle kalabalık kümeler için âlâ bir tercih olabilir. 

Develi Restaurant

Fiyat performans açısından bekleneni karşılayan yer şık tasarımı ve dekorasyonuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. 

Develi Restaurant yemekleri

ADRES: Vedat Günyol Caddesi No: 9 Küçükbakkalköy İstanbul

  • KATİBİM RESTAURANT 

Üsküdar’ın eşsiz görüntüsüne mesken sahipliği yapan Katibim Restaurant, güzel yemekleriyle hem göze hem de damağa hitap ediyor. Eş, dost, Hısım toplanıp masmavi deniz eşliğinde hoş bir iftar yapmak için bu yere Talih vermenizi tavsiye ederiz. Ramazan’a Özel menüleri ve alternatif tatlarıyla bu yer Anadolu Yakası’nda yaşayanlar için yeterli bir tercih olabilir.

Katibim Restaurant

ADRES: Mimar Sinan Mahallesi, Harem Kıyı Yolu, No 53, Üsküdar, İstanbul

  • GÜLER OSMANLI MUTFAĞI

Anadolu Yakası’nın en sevilen adreslerinden biri haline gelen Güler Osmanlı Mutfağı, klasik Osmanlı mutfağının en hoş yemeklerini müşterilerine sunuyor.

 

Güler Osmanlı Mutfağı

Özellikle Ramazan ayına Özel olarak oluşturdukları menülerle padişahlara layık tatları deneyebilirsiniz. 

Güler Osmanlı Mutfağı sunum

ADRES: Kurbağalıdere Cd. Hasanpaşa Mh. No: 74/A Kadıköy/İstanbul

HAYIRLI İFTARLAR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir