Hazımsızlık Sorunu Nasıl Çözülür?

Genel Eyl 06, 2022 Yorum Yok

Mide rahatsızlıklarına ve midedeki sindirim sorunlarına genel olarak hazımsızlık sorunu denir. Kişi kendine ve yediklerine dikkat etmezse meydana gelebilen bir durumdur.

Hazımsızlık basit bir sorun olsa da meydana geldiğinde ciddi sıkıntı veren bir durumdur. O yüzden de önemsenmesi gereken ve meydana gelmemesi için yemeye içmeye dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Mide rahatsızlıklarına bitkiler iyi gelmektedir. Bununla ilgili çözüm olacak binlerce çeşit bitki bulunmaktadır. Bu bitkiler karaciğer fonksiyonlarını destekleyici özellikte olmalıdır.

Hazımsızlık genelde hızlı yenen yemeklerden sonra meydana gelir. Ayrıca kemer kullanımı, kişilerin yaşadıkları gerginlik durumları ve düzensiz beslenme gibi alışkanlıklar nedeniyle meydana gelmektedir. Nefes darlığı, göğüs ağrısı ve mide bulantısı hazımsızlık belirtileri arasındadır. Ayrıca gaz, yanma ve mideden boğaza gelen asit de hazımsızlık belirtileri arasındadır.

Hazımsızlık sorunu ciddi ise doktora görününüz ama yeni başladıysa bazı bitkiler size yardım edebilir. Papatya ve melisa bitkileri kişileri rahatlattığı için mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Sindirim sorununuz hafifse mide yatıştırıcı bu bitkilerle çay demleyebilirsiniz.

Hazımsızlık sorunlarına ya da mide rahatsızlıklarına iyi gelen bitkiler şunlardır:

– Nane, kulun otu, tarçın ve zencefil

– Dereotu tohumu, turunç, kakule meyvesi tohumu

– Rezene tohumu, su rezenesi, İrlanda yosunu

– Karahindi, su yoncası, kantaron ve karaağaç

Bu bitkiler dışında aktarınıza danışarak alacağınız bitkiler de mide rahatsızlıklarına, gaz ve hazımsızlık sorunlarınıza iyi gelecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir