Hatay Sahra Hastanesi nerede? Hatay Sahra Hastanesi hangi ilçede?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 25, 2023 Yorum Yok

Tüm Türkiye’yi Yasa boğan sarsıntıların akabinde hastaları süratli bir halde Denetim etmek ve gereksinimlerini karşılamak emeliyle sıhhat Bakanlığı tarafından kimi tedbirler alındı. Hatay’da kurulan Sahra Hastanesi ise vatandaşlar tarafından merak konusu haline geldi. Pekala Hatay Sahra Hastanesi nerede, hangi ilçede? İşte karşılıklar…

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılar 10 vilayette Aka yıkımlara neden olurken 20 Şubat Pazartesi günü Hatay’da 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki Aka zelzele daha gerçekleşti. bütün Türkiye’yi ayağa kaldıran zelzelelerin akabinde birtakım hastanelerde kalan hastalar sıhhat Bakanlığı tarafından Hatay Sahra Hastanesi’ne sevk edildi. Bunun üzerine birçok şahıs “Hatay Sahra Hastanesi nerede?” sorusuna Karşılık aramaya başladı. Detaylar haberin devamında…

HATAY SAHRA HASTANESİ NEREDE?

Sahra Hastanesi, hastaların tam donanımlı bir hastaneye taşınmadan Evvel yerinde müdahale gördükleri süreksiz askeri hastane ya da taşınabilir sıhhat ünitesi olarak tanımlanmaktadır.

Sahra hastanesi

Taşınabilir ekipmana sahip tıp işçisi ve çadır alanından oluşan Sahra Hastanelerinde geçici yardım istasyonundan Aka olmakla birlikte acil durumları karşılayabilecek donanıma sahiptir. 

Hatay Sahra Hastanesi

Hatay’da yer Meydan Sahra Hastanesinde ise genel cerrahi, ortopedi, çocuk hastalıkları ve bayan doğum alanlarında uzman 18 tabip ve 43 hemşire vazife yapmaktadır. 

Hatay Sahra Hastanesinden kareler

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da yer Meydan hastanede laboratuvar ve X Ray üzere hizmetler de verilmektedir. Öte yandan hastanede iki hastanın tıpkı anda ameliyat olabileceği ameliyathane kapasitesi de bulunmaktadır.

Hatay Sahra Hastanesinden kareler

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat Kurtaran Davranışlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir