Hafta sonu çocuklarla nereye gidilir? Ara tatilde çocuklarla yapılacak aktiviteler

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 18, 2022 Yorum Yok

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 19 milyon öğrencinin Uzaklık tatilinin bitişiyle pazartesi günü okullar yine açılıyor. Şayet siz Okul açılmadan hafta sonunu çocuğunuzla hoş bir biçimde pahalandırmak isterseniz yanlışsız yerdesiniz demektir! Pekala hafta sonu çocuklarla nereye gidilir? İstanbul’da hafta sonu çocuklarla gezilecek yerler nerelerdir? İşte ayrıntılar…

14 Kasım’da başlayan Uzaklık tatille birlikte çocuklar ağır Okul temposundan bir müddetliğine uzaklaştı. 1 haftalık tatilin keyfini süren çocuklar, bu Vakit diliminde hem dinleniyor hem de eğlenceli aktivitelerle günlerini kıymetlendiriyor. 18 Kasım Cuma günü Uzaklık tatilin sona ermesiyle iki günlük hafta sonu tatilini dolu dolu geçirmek isteyen ebeveynler ise “Çocuğumla hafta sonu nereye gitmeliyim?” ve “İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler nerelerdir?” üzere sorulara Cevap arıyor. Gelin, çocuklarınızla hafta sonunun tadını çıkarabileceğiniz en hoş seyahat rotalarına Bir arada göz atalım. 

ÇOCUKLARLA Uzaklık TATİLDE NEREYE GİDİLİR? ÇOCUKLARLA HAFTA SONU NELER YAPILIR?

  • BOĞAZ TİPİYLE İSTANBUL’UN TADINI ÇIKARIN

Hafta sonunda çocuklarınızla kaliteli vakitler geçirmek istiyorsanız size birinci tavsiyemiz hoş bir İstanbul tipi olacaktır. Adeta bir turist üzere İstanbul’u keşfedeceğiniz boğaz tipiyle birlikte Haydarpaşa Garı, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı ve Galata Kulesi’ni İstanbul Boğazı’nın tam ortasından izleme keyfine varabilirsiniz. Masmavi suların zirvesinde süzülen Özgür martılarla küçük bir seyahat yapmak çocuğunuzla hoş bir gün geçirmenizi sağlayacak. 

Boğaz turu

  • MADAME TUSSAUDS MÜZESİNİ GEZİN 

Dünyaca Ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds Müzesi, herkesin sevgisini ve hürmetini kazanan Ünlü isimlerin balmumu heykelini gözler önüne seriyor. Heykelleri gerçeğinden ayırt etmenin hayli güç olduğu bu müze, İstiklal Caddesi’nde yer alıyor. barış Manço’dan Zeki Müren’e, Adile Naşit’ten birçok Hollywood yıldızına kadar pek Fazla Ünlü ismi bir ortada görme fırsatı sunan müzede çocuklarınızla eğlenceli fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Madame Tussauds Müzesi

  • İLLÜZYON MÜZESİNDE FARKLI BİR DÜNYAYI KEŞFEDİN

Çocuklara interaktif ve eğlenceli bir seyahat yaptıran İllüzyon Müzesi, hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’ndaki şubesiyle İstanbul’un her yerinden çarçabuk ulaşım imkanı tanıyor. Dünyayı görüş halinizde radikal bir değişikliğe imza atan bu müze içerisinde Düş gücünüzün hudutlarını zorlayabilirsiniz.

İllüzyon Müzesi

İster Tepetaklak Odada bir anda her şeyin Tersine döndüğünü ayrım edebilir ister Vortex Tünelinde istikrarda durmayı deneyebilir ister Sonsuzluk Odasında özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Karmaşık Silindir, Klon Masa, Rubin’in Vazosu ve Akıllı Oyun Odası üzere birçok odanın yer aldığı müzeye giderseniz çocuğunuzla vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile!

İllüzyon Müzesinden kareler

  •  VİZYONDAKİ SİNEMALARLA GÜNÜNÜZÜ GÜZELLEŞTİRİN 

Eğer Fazla yorulmadan çocuklarınızla eğlenmek istiyorsanız vizyondaki sinemalara Talih verebilirsiniz. Mis üzere kokan sıcacık patlamış mısır eşliğinde izleyebileceğiniz Kasım ayı sinemalarıyla hafta sonunuzu değerlendirebilirsiniz. Şayet hangi sinemaya gideceğiniz konusunda kararsızlık yaşıyorsanız “Karlar Kraliçesi ve Prenses”, “Aslan Hürkuş: Vazifemiz Gökbey”, “Niloya”, “Aya Sihirli Yolculuk” ve “Tim, Tim, Timsah” bu ay en yeterli animasyon sinemaları ortasında yer alıyor. 

Çocuklarla sinema keyfi

  • ATATÜRK ARBORETUMUNDA TABİATLA BAŞ BAŞA KALIN

Çocuklarınızla tabiatta vakit geçirmek isterseniz İstanbul’un tabiat mükemmeli yerlerinden biri olan Atatürk Arboretumu tam da aradığınız yer olabilir. Yeşilin binbir tonuna kucak açan bu eşsiz yer yürüyüş yolları, göletleri ve bol oksijenli havasıyla çocukların özgürce koşup güç atabileceği bir yer.

Atatürk Arboretumu

Kuğu ve ördeklerin suyun üzerinde süzüldüğü Atatürk Arboretumunda birbirinden farklı bitki tiplerini gözlemleyebilir ve çocuğunuza tabiatta Vakit geçirmesi için fırsat tanıyabilirsiniz. 

Atatürk Arboretumundan kareler

  • BARIŞ MANÇO MÜZESİ 

“Domates Biber Patlıcan”, “Arkadaşım Eşek” ve “Günaydın Çocuklar” gibi kalpleri ısıtan modüllere imza atan Barış Manço, 7’den 70’e herkesin sevdiği sanatkarlar ortasında yer alıyor. Dostluk ve paylaşmanın değerine dikkat çeken çalışmalarıyla çocukların sevgisini kazanan Manço’nun yaşadığı ve yapıtlarını ürettiği meskenini çocuklarınızla kesinlikle gezip görmelisiniz. “Bir beşerden en nihayet ne Vakit bahsedilmekten vazgeçilirse, o insan o Vakit ölmüştür” diyen Manço’nun Kadıköy Moda’da yer Meydan konutunun her odasında çocuklarınızla keyif dolu dakikalar geçirebilirsiniz. 

Barış Manço Müzesi

İYİ CÜMBÜŞLER DİLERİZ!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir