Hadise depremzedeler için Belçikalı sanatçılarla buluştu! Rekor bağış 220 milyon TL’ye ulaştı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 13, 2023 Yorum Yok

Ünlü müzikçi Hadise, Belçika’nın Türkiye’de Aka yankı uyandıran zelzele felaketi için hazırladığı yeni yardım kampanyasında yer aldı. 30 Flaman sanatkarla bir ortaya gelen Hadise, “12-12” kampanyası için “People Help the People” müziğini seslendirdi. Belçika’da yayın yapan radyo kanallarının da iştirakiyle “12-12” konsorsiyumunun düzenlediği bağış kampanyasında şu anne kadar 220 milyon TL toplandığı açıklandı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzeleler, bütün Türkiye’yi derinden sarstı. Binlerce kişinin ömrünü yitirdiği ‘asrın felaketinde’ dünyanın dört bir yanından bölgeye yardımlar ve bağışlar geldi. Birinci günden itibaren depremzedeler için hem Türkiye hem de Hollanda’da düzenlenen projelere katılan müzikçi Hadise Belçika’da düzenlenen yardım kampanyasında Kıymetli bir rol üstlendi. “12-12” isimli yardım kampanyası için 30’u aşkın Flaman sanatçı, Artists’in “People Help the People” isimli şarkıyı seslendirdi. 

“İKİ KÜLTÜR ORTASINDA BİR KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRDÜM”

Gönüllü olarak yer aldığı projeden gurur duyduğunu belirten Hadise, şu tabirleri kullandı:

“Belçika’da doğdum ancak köklerim Türk ve yıllardır Türkiye’de yaşıyorum. İki kültür ortasında bir köprü misyonu görüyormuşum üzere hissediyorum. Katılmamı istediklerinde Çabucak ‘Ne Vakit yapıyoruz?’ diye sordum. bütün çalışma arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim.”

Hadise yardım kampanyasında müzik söyledi

Hadise’nin de ortalarında bulunduğu 30 sanatkarın seslendirdiği “İnsanlar insanlara yardım eder (People Help The People)” şarkısı depremzedelere yardım maksadıyla Belçika radyo kanalları tarafından çalındı. Ulusal çapta ortak yayın yapılan ülkede, anonslarla 12-12 konsorsiyumunun hesap numaraları ve internet sitesinin adresleri paylaşılarak yardımlar toplanmaya başlandı. 

Belçika radyolarında depremzedeler için yardım toplanıyor

2-12 konsorsiyumunun sözcüsü Philippe Henon, kampanyayla ilgili açıklamasında “Böyle vakitlerde medyanın dayanağının Önemli ayrım yaratabildiğini biliyoruz. Bunu daha evvelki kampanyalarda da gördük” sözlerini kullandı. SMS formülüyle yapılan bağışlara nazaran her bir bildiri 1 avro bedelinde. Şu anne kadar bağış ölçüsünün 220 milyon TL’ye ulaştığı bildirildi.

People Help The People

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat kurtaran davranışlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir