Hadise depremzedeler için Belçikalı sanatçılarla bir araya geldi! 11,6 milyon avro toplandı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 08, 2023 Yorum Yok

Ünlü müzikçi Hadise, Belçika’nın Türkiye’de Aka yankı uyandıran zelzele felaketi için hazırladığı yeni yardım kampanyasında yer aldı. 30 Flaman sanatkarla bir ortaya gelen Hadise, “12-12” kampanyası için “People Help the People” müziğini seslendirdi. Belçika’da yayın yapan radyo kanallarının da iştirakiyle “12-12” konsorsiyumunun düzenlediği bağış kampanyasında şu anne kadar 11,6 milyon avro toplandığı açıklandı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılar, bütün Türkiye’yi derinden sarstı. Binlerce kişinin hayatını yitirdiği ‘asrın felaketinde’ dünyanın dört bir yanından bölgeye yardımlar ve bağışlar geldi. Birinci günden itibaren depremzedeler için hem Türkiye hem de Hollanda’da düzenlenen projelere katılan müzikçi Hadise Belçika’da düzenlenen yardım kampanyasında Kıymetli bir rol üstlendi. “12-12” isimli yardım kampanyası için 30’u aşkın Flaman sanatçı, Artists’in “People Help the People” isimli şarkıyı seslendirdi. 

“İKİ KÜLTÜR ORTASINDA BİR KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRDÜM”

Gönüllü olarak yer aldığı projeden gurur duyduğunu belirten Hadise, şu tabirleri kullandı:

“Belçika’da doğdum lakin köklerim Türk ve yıllardır Türkiye’de yaşıyorum. İki kültür ortasında bir köprü misyonu görüyormuşum üzere hissediyorum. Katılmamı istediklerinde Çabucak ‘Ne Vakit yapıyoruz?’ diye sordum. bütün çalışma arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim.”

Hadise yardım kampanyasında müzik söyledi

Hadise’nin de ortalarında bulunduğu 30 sanatkarın seslendirdiği “İnsanlar insanlara yardım eder (People Help The People)” şarkısı depremzedelere yardım hedefiyle Belçika radyo kanalları tarafından çalındı. Ulusal çapta ortak yayın yapılan ülkede, anonslarla 12-12 konsorsiyumunun hesap numaraları ve internet sitesinin adresleri paylaşılarak yardımlar toplanmaya başlandı. 

Belçika radyolarında depremzedeler için yardım toplanıyor

2-12 konsorsiyumunun sözcüsü Philippe Henon, kampanyayla ilgili açıklamasında “Böyle vakitlerde medyanın dayanağının Önemli ayrım yaratabildiğini biliyoruz. Bunu daha evvelki kampanyalarda da gördük” tabirlerini kullandı. SMS prosedürüyle yapılan bağışlara nazaran her bir bildiri 1 avro pahasında. Şu anne kadar bağış ölçüsünün 11,6 milyon avroya ulaştığı bildirildi.

People Help The People

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat kurtaran davranışlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir