Hacı Ali Konuk deprem bölgesinden anbean görüntüler paylaştı! Canlı yayına çıkan usta isim…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 06, 2023 Yorum Yok

Usta tiyatrocu Hacı Ali Konuk, turne için gittiği Malatya’da zelzeleye yakalandı. Konuk’un Malatya’da kaldığı otelin yanındaki bir yapı zelzelede yıkıldı. CNN Türk’te canlı yayına bağlanan Konuk, zelzele bölgesinden anbean manzaralar paylaştı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Dün gece saatlerinde 10 vilayette, 7 ve üstü şiddetlerde gerçekleşen zelzeleler sonrası Aka kayıplar yaşanmaya devam ediyor. çok sayıda kişinin vefatına Sebep olan zelzele sonrası yıkılan binalardan, yıkıntı altında kalan vatandaşlar kurtarılmaya çalışıyor. Malatya, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Gaziantep, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay‘da hissedilen Aka sarsıntıda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bölgelerdeki grupların arama çalışmaları devam ederken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ölü ve yaralı sayısına ait açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Büyük ölçekli, şiddeti Fazla yükse ve 10 vilayetimizi etkileyen bir zelzele. Cumhurbaşkanımız olayı birebir takip etmektedir ve yönetmektedir. Birinci etapta vefat, yaralı ve enkazlarla ilgili bilgi vereceğim. Kahramanmaraş’ta 70 vatandaşımızı kaybettik. Hatay’da 4 şahıs vefat etti. Osmaniye’de 20 kaybımız var. Adıyaman’da 13 kaybımız var. Diyarbakır’da 14 kaybımız var. Urfa’da 18 kaybımız var. Antep’te 80 şahıs hayatını kaybetti. Adana’da 10 kaybımız var. Malatya’da 47 kaybımız var. Yekün prestiji ile 284 vefatımız var. 2323 yaralımız var.” tabirlerini kullandı.

HACI ALİ konuk yıkıntı MANZARALARINI ANBEAN PAYLAŞTI

Vatandaşların ve arama kurtarma gruplarının el birliğiyle uğraş ettikleri zelzelede Ünlü isimlerden de yardımlar gecikmiyor. Bu ünlülerden biri olan Ünlü tiyatrocu Hacı Ali Konuk, Malatya‘da yakalandığı zelzele bölgesinden anbean imgeleri canlı yayında paylaştı. CNN Türk‘ün canlı yayınına bağlanan Konuk, sarsıntıda yıkılan bir binaya ilişkin imajları izleyicilerle paylaştı.

“YERİN ALTINDAN SESLER GELİYOR”

Ünlü tiyatrocu yıkılan binanın Çabucak yanından yayına bağlanarak nihayet durumu anlattı. Tiyatrocu yaşanan Aka zelzele için “Şu Lahza da Yeşilyurt tarafındayız. 9 katlı bir yapı yıkıldı. Yalnız sevindirici bir haber var. 7 saat sonra iki şahıs kurtarıldı. 4.20 geçe biz zelzeleye yakalandık. Otelde bir şey yok fakat binalar Fazla berbat. Birkaç arkadaşımız yıkıntı altında. Etrafta yıkılan binalar var. Biz de yardım etmeye çalışıyoruz. Âlâ yapılmayan binalar yıkılmış. Ortalarda yerin altında sesler geliyor. Beşerler oralara yöneliyorlar. O denli ki Kamu tabiriyle pestil olmuş binalar..” ifadelerini kullandı. Konuk, zelzele bölgesine yardım talebinde bulunmayı da ihmal etmedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir