Gündemin en savlı dizileri ortasında Kızılcık Şerbeti: Kızılcık Şerbeti konusu, oyuncuları…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 01, 2022 Yorum Yok


Show TV ekranlarında yayın hayatına başlayacak olan Kızılcık Şerbeti isimli dizi, gündemdeki başörtü sorununu işlemesiyle hayli dikkat çekti. Dizide dinine inanan ve dininin istediği üzere yaşamaya çalışan insanların üzerine baskı yapan merci sahibi insanların davranışları işleniyor. Kızılcık Şerbeti konusu nedir? Kızılcık Şerbeti oyuncuları kimler? Kızılcık Şerbeti ne Vakit yayınlanıyor?

Bu vakte kadar tarihte bir Fazla Kez ayrımcılığa maruz kalan gerek okullar, gerek kamuda, gerekse kütüphane üzere toplumsal alanlarda bile dışlanan dinin yaşayan beşerler, Özellikle bayanlar ve başörtüsü sorunu, geçtiğimiz gün siyasette tekrar ortaya çıkınca dizilere de husus oldu. Özgürlüğün önünde duran zihniyetleri işleyen dizi, daha fragmanla Aka zevk topladı. 

kızılcık şerbeti

Kızılcık Şerbeti isimli projenin Gold Sinema imzasıyla yer aldığı fragmanda bu ay ekrana gelmesi bekleniyor. Dizinin fragmanında ise başörtülü bir bayanın bir bayana mağazada çarpması sonucu “Bunlar da her yerde” kelamıyla müsabakası ile başlarken devamındaki diyaloglarda ise “Medeniyet düşmanı, özgürlük düşmanı ve faşist” tabirleriyle ayrımcılık yapan ve dinini yaşamak istediği için kendisine kelam atan bayana, o bayan gibilere sitem ediyor. 

kızılcık şerbeti dizi

KIZILCIK ŞERBETİ KONUSU 

İlk görüşte birbirine aşık olan çift, kendilerine yıldırım nikahı kıyıyor ve akabinde da ailelerini tanıştırmak istiyor. Aile yapıları epey farklı olan çiftin başına gelecekler ise iddia edilebilir cinsten. Bir taraf çok dinini ve âlâ insan olma kavramı üzerine yaşarken, öteki aile ise ötekileştirme ve ayrımcılık peşinde. Dizide birbirine tanımak zorunda olan iki farklı kısmın öyküsü işlenirken, evlenen çift tabiat ve Fatih ise Mesut bir evlilik için yalnızca sevginin kâfi olmayacağını anlayacak…

kızılcık şerbeti

Kızılcık Şerbeti’nin fragmanın devamında ise bayanların birbirine “Medeniyet düşmanı, özgürlük düşmanı ve faşist” üzere ithamlarda bulunması ile toplumsal medyanın konusu oldu. Daha yayınlanmadan fragmanla gündem olan sıra hakkında toplumsal medyada ise “Konu hoş evet bunlar yaşandı.” , “Bu halde sanki daha mı ayrıştırıyoruz?”, “Millet uzaya gidiyor biz hala dinimiz için Cenk halindeyiz.” üzere yorumlar yazıldı. 

kızılcık şerbeti

KIZILCIK ŞERBETİ OYUNCU KADROSU 

Sıla Türkoğlu ve Doğukan Güngör başrolü paylaşırken, Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Doğukan Güngör, Muştu Uzman, Aliye Uzunatağan, Feyza Civelek, Ceren Yalazoğlu Karakoç, Emrah Altıntoprak, Feray Darıcı, Selin Türkmen, hasret Çakar, Oral Özer, Rahimcan Kapkap, Serkan Tınmaz, Tuana Gizem Uzunlar başarılı performanslarıyla yerini alıyor. 

kızılcık şerbeti

KIZILCIK ŞERBETİ NE Vakit YAYINLANIYOR?

Kızılcık Şerbeti Cuma günleri saat 20:00 ‘da Show TV’de yayınlanmaktadır.

KIZILCIK ŞERBETİ İKİNCİ FRAGMAN!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir