Grip aşısı eczanelere geldi mi? Grip aşısı fiyatları 2022?

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 03, 2022 Yorum Yok


Grip aşısı fiyatları2022 yılı için ne kadar olduğu milyonlarca şahıs tarafından merak ediliyor. Soğuk algınlığına Önlem olarak tercih edilen grip aşılarının satışları eczanelerde de başladı. Pekala 2022 grip aşı fiyatları ne kadar oldu? Grip aşıları nerede satılacak? Grip aşısını kimler yapacak. İşte 2022 grip aşısı fiyatları…

Mevsim geçişlerinin olmasıyla Birlikte artan grip hadiselerinden korunmak isteyenler, grip aşı fiyatlarını ve nerede satılacağını merak ediyor. Kış mevsiminin kapıları aralaması ile artan grip olayları insanları huzursuz etmeye başladı. tedbir almak isteyenler devayı grip aşısında arıyor. sıhhat bakanlığı, 65 ıslak üstü bireylerin, risk kümesi barındıranların ve kronik rahatsızlıkları olanların reçete karşılığında aşı olma erişimine müsaade verdi. Risk kümesi içinde yer alamayanların ise grip aşısı olmak için fiyat karşılığında eczanelerden temin edebilecekler. 2022 yılı grip aşısı için belirlenen fiyat ise 243 lira oldu.

E-NABIZ’DA ONAYLANDI!

Geçtiğimiz hafta sıhhat Bakanlığı tarafından risk kümesinde yer Meydan bireyler için uygulanan grip aşıları e-Nabız uygulaması üzerinden genel kullanıma açıldı. Grip aşısı olacak vatandaşların e- Nabız üzerinden risk kümesini Denetim etme imkanına sahip. 65 ıslak üstü ve kronik rahatsızlığa sahip olan şahıslar sistem üzerinden doktorlarına reçetelerini yazdırıp, eczanelerden temin edebilecekler.

GRİP AŞINI KİMLER YAPAMAZ?

6 aydan Ufak çocuklar, hamileliğinin birinci 3 ayında bulunanlar, aşı içerisinde bulunana hususlara alerjisi bulunan bireylerin aşı yapılmasının tavsiyesinde bulunuluyor. 

“HAZIRLIĞIMIZ TAM”

Geçtiğimiz günlerde sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da Kabine Toplantısında grip aşıları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mevsimsel grip sebebiyle yapılacak olan grip aşıları ülkemize ulaştı ve aşı dağıtımına başlandı. Bu mevzuda da hazırlığımız tam. Kâfi ölçüde grip aşımız mevcut.” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir