Frida Kahlo otoportresini beğenmeyip çöpe atmıştı! Açık artırmayla rekor fiyata satıldı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 21, 2022 Yorum Yok

Ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo, kendi temsili otoportresini beğenmeyerek çöpe atmıştı. Gizlice çöpten çıkarılan bu eser milyon dolarlara alıcısını buldu.

Yaşadığı devrin efsane ressamlarından olan Frida Kahlo “Çok çirkin” olarak isimlendirdiği ve akabinde beğenmeyerek çöpe attığı otoportresi, Aleni artırmayla talibini buldu.

Geçtiğimiz perşembe günü New York’taki Christie’s müzayede meskeninde düzenlenen Aleni artırmada ismi açıklanmayan bir şahıs tarafından satışa çıkarıldı. Frida’nın nadiren kullandığı fresk tekniği ile yaptığı ve 22,2 ile 27,3 santimetre boyutlarındaki otoportresi için satıştan Evvel 7 ila 10 milyon dolar ortasında bir kestirimi fiyat belirlendi ve eser 8,63 milyon dolara Müşteri buldu.

Frida Kahlo otoportresi

‘Çok Çirkin’ yapıtın, sanatkarın Lucienne Bloch isimli bir arkadaşının ziyaret sırasında bulduğu ve gizlice alarak müzayedede sattığı bildiriliyor.

Öte yandan geçtiğimiz Yıl Frida Kahlo’nun “Diego ve ben” isimli çalışması 34,9 milyon dolara Müşteri bulmuştu. eser sanatkarın bugüne kadar en yüksek fiyata satılan resmi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİELCEK GÖRÜNTÜ;

Metin Şentürk canavar avına çıktı!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir