EYT Yasası kabul edildi! EYT’lilerin ilk maaşı ne zaman yatacak? Meclis Tv nereden izlenir?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 01, 2023 Yorum Yok

2 milyon 250 bin vatandaşın heyecanla beklediği EYT konusu 28 Şubat Salı günü Meclis TV canlı yayını üzerinden açıklığa kavuştu. EYT yasasının kabul edilip edilmeyeceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar “EYT yasası kabul edildi mi?” sorusunun karşılığını süratle arama motorlarında araştırıyor. İşte ayrıntılar…

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetlerde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntıların akabinde TBMM çalışmalarına bir müddetliğine Uzaklık Eda kararı almıştı. 3 haftalık ortanın akabinde tekrar açılan TBMM’de milyonlarca vatandaş dört gözle EYT düzenlemesi hakkında yapılacak açıklamaları bekliyordu. “EYT yasası çıktı mı?” sorusu gündemin en Değerli başlıklarından birini oluştururken merak edilen bütün ayrıntıları sizler için açıkladık. 

Meclis TV

MECLİS KAÇTA TOPLANDI? EYT GÖRÜŞMELERİ HANGİ KANALDA?

Meclis genel Konseyi 28 Şubat Salı günü saat 15.00’te toplandı. zelzele ve EYT meclisin anne konusu haline gelirken bütün gelişmeler Meclis TV’den anbean takip edildi. TBMM TV yahut Meclis kanunlar yeterince Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’na ilişkin TRT 3 üzerinden yayın yapmaktadır.

TBMM

Öte yandan Türksat 4A 11958 V 27500 5/6 frekansından, Eutelsat 7A 10762 V 30000 3/4 frekansından, Turkcell TV+ 85. kanaldan, D-Smart 103. kanaldan, Digiturk 56. kanaldan, KabloTV 69. kanaldan, tivibu 99. kanaldan ve “https://tv.tbmm.gov.tr/” sitesinde de Meclis TV’yi takip edebilirsiniz.

EYT

EYT YASASI ÇIKTI MI? EYT AÇIKLANDI MI?

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeleri içeren Toplumsal Sigortalar ve genel sıhhat Sigortası Kanunu ile 375 sayılı kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi evvelki gün TBMM tarafından kabul edildi. 4 husustan oluşan teklifin kabul edilmesiyle prim gün sayısını ve çalışma müddetlerini dolduranlar yaşa takılmadan emekli olacak. genel şurada yer Meydan 395 Milletvekili de “EYT Yasası” için evet oyu verdi.

Başkan Erdoğan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Kamera takılan Kartalın Alplerin üzerinde uçuşu bu türlü görüntülendi! O imgeler nefesleri kesti…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir