Evlilik kredisi başvuru şartları 2023! Yeni evlenenlere faizsiz kredi ne zaman verilecek?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 22, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beyaz Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Namzet Tanıtım Toplantısı’nda duyurduğu devlet takviyeli evlilik kredisinde, yeni evlenen gençlere 150 bin lira evlilik kredisi verileceğini açıkladı. 24 ay Geri ödemesiz krediye 48 ay vade yapılacak kredi için vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Pekala yeni evlenenlere faizsiz kredi ne Vakit verilecek? İşte evlilik kredisi kuralları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Gençlerimizi aile kurmaya teşvik ediyoruz. Yeni evlenen çiftlerimize evlilik kredisi vereceğiz. Aile ve gençlik bankası kuracağız. Bu banka ile gençlerimizi destekleyeceğiz. doğal gazın geliri ile destekleyeceğiz. Hibe ve teşvik programları ile yanlarında olacağız. Koşulların zorluğu imkanların kıtlığı onları korkutmasın. Ben uygulamanın başında olan bir insan olarak konuşuyorum. ” dedi. İşte evlilik kredisine dair bütün merak edilenler…

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE Vakit VERİLECEK?

AK Parti’nin seçim vaadi olarak dikkat çeken ayrıntılar biri ‘faizsiz evlilik kredisi’ oldu. Lakin müracaat koşulları şimdi açıklanmadı. Ayrıyeten evlilik kredisinin ne Vakit verileceğine dair net bir tarih yok.

Seçim beyannamesinde de yer Meydan Aile Muhafaza Kalkanı Programı olarak açıklanan projenin finansmanı, milletlerarası standartlarda dijital Aile ve Gençlik Bankası kanalıyla sağlanacak.

Bu toplumsal gayeli bankanın anne gelir kaynaklarından birisinin de Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz gelirlerinin muhakkak bir yüzdesi olacağı belirtildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir