saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Ev dekorasyonunda Jazz ruhu nasıl yakalanır? Dekorasyonda Jazz etkisi

Ev dekorasyonunda Jazz ruhu nasıl yakalanır? Dekorasyonda Jazz etkisi

admin admin -
26 0

Dinamik, akıcı ve Özgür ruhuyla vakitsiz bir müzik tipi olan Jazz, özgün üslubuyla hayatımızın her alanına Güçlü bir nazar açısı sunuyor. nihayet periyotlarda Jazz kültürünü meskeninin dekorasyonuna harmanlamak isteyen birçok şahıs “Dekorasyonda Jazz kültürü nasıl yakalanır?” formunda aramalar yapıyor. İşte Ömür alanlarında Jazz tesirini yakalamanın en yanlışsız yolları…

Bazen mutluluğumuzu kimi de hüznümüzü paylaşan müzik, hayatımızın her noktasına dokunan en Aka zevklerimizden biri. Hislerimizin ve niyetlerimizi birebir yansıtan müzik, Bazen Vakit söylemekten çekindiğimiz ya da söyleyemediğimiz hislerimizi de görünür kılıyor. Ömrümüzü böylesine derinden etkileyen müziği konutumuza de Konuk etmek şahane olmaz mıydı? Pop, Rock, Reggae, Rap ya da Klasik müzik üzere farklı üsluplar ortasından adeta yıldız üzere parlayan Jazz kültürü meskenlerde asil bir Görünüm isteyenler için biçilmiş kaftan niteliğinde. Gelin Jazz’ın etkileyici havasını dekorasyonda  kullanmanın en yanlışsız yollarını adım adım öğrenelim. 

JAZZ NEDİR?

19. yüzyılın nihayet devirlerinde ABD’nin New Orleans eyaletinde Afrika asıllı Amerikalıların topluluklarında ortaya çıkan Jazz müzik saksafon, piyano ve eşsiz bir sesin buluşmasını gözler önüne seriyor. Bazıları tarafından Amerika’nın klasik müziği olarak da isimlendirilen Jazz, zarafeti sembolize ediyor. 

EV DEKORASYONUNDA JAZZ TESİRİ NASIL OLUŞTURULUR?

Cesur ritimleri ve doğaçlama biçimiyle dünyanın dört bir yanında dinleyici kitlesine sahip olan Jazz, beklenmedik ilerleyişi ve kendine has havasıyla birçok kişinin hayatındaki işleyişi anlatıyor. Özgürlüğü Temel Meydan bu müzik cinsini konutunuzun dekorasyonuna uyarlamak istiyorsanız asimetrik ve Özgür modülleri bir ortaya getirerek işe başlayabilirsiniz. 

Jazz

Duvarlarda ve tabanlarda koyu renklerin asaleti Jazz müziği konuta Konuk etmek için en Fazla tercih edilen adım oluyor. Donuk siyah, gri ya da lacivert rengindeki duvar dekorasyonuyla aydınlatmaları yanlışsız orantılı kullanarak şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bilhassa salon ve oturma odası üzere alanlarda koyu renk duvar boyası ve duvar kağıdı güzel bir nazar açısı yakalamanıza Yardımcı olabilir. 

Jazz usul salon dekorasyonu

Eğer duvarlarınızda koyu bir tema oluşturacaksanız mobilya seçerken daha istikrarlı görünümlere Talih vermeye İtina göstermelisiniz. Jazz’ın dinlendirici ve rahatlatıcı bir tesiri olduğunu göz önüne alırsak Aka ve ağır mobilyalar bu noktada gerçek tercih olacaktır.

Deri koltuk dekorasyonu

Alçak ayaklı berjerler, ayak uzatma tabureleri, puflar ve geniş koltuklar salonunuzda konforlu bir Meydan oluşturmanızı sağlayabilir. Öte yandan metal ve derinin mükemmel ahengiyle da konutunuzda Jazz temasını hissedebilirsiniz. 

Jazz konut dekorasyonunda oturma alanı

Ağır ve asil bir görünümü destekleyen cilt koltuklarla Birlikte kullanabileceğiniz bakır ya da metal aksesuarlar Jazz mesken dekorasyonu için biçilmiş kaftan niteliğinde. Dilerseniz metal aydınlatma eserleriyle meskeninize parlaklık katabilir ya da sehpa ve mobilya ayaklarında nihayet dokunuş olarak metal kullanabilirsiniz. 

Metal aksesuar kullanımı

Salon ve Döşek odanızda tercih edeceğiniz Aka retro stil halılarda Jazz atmosferini solumanıza Yardımcı olacaktır. 

Ev dekorasyonunda retro halı kullanımı

Öte yandan abartılı ve yürekli bir üslubu olan Jazz’ı aksesuarlara yansıtmak için Aka tablolar, posterler, Jazz müziği temsil eden plaklar ve kasetler de tercih edebilirsiniz. 

Jazz müzik posterleri

UNUTMAYIN HOŞ BİR mesken HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir