Ev dekorasyonunda çiçekler nasıl kullanılmalıdır? Çiçek dekorasyonu nasıl yapılır?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 09, 2023 Yorum Yok

Ev dekorasyonunda mükemmel bir dokunuş oluşturan çiçekler, hakikat kullanıldığında alanda akustik denetimi sağlar ve hoş bir imaj oluşturur. Siz de bahar aylarında meskeninize memnunluk getirecek çiçeklerle mükemmel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Pekala mesken dekorasyonunda çiçekler nasıl kullanılır? Mevsimlere nazaran hangi çiçekler tercih edilmeli? Hangi odada nasıl çiçekler tercih edilmelidir? İşte cevaplar…

Günümüzün Aka bir çoğunluğunu geçirdiğimiz konutlarımızda hem konforlu hem de şık alanlar oluşturmaya İtina gösteriyoruz. Bunun için de mum, biblo, tablo ve çerçeve üzere birtakım ayrıntılardan faydalanarak Varlıklı bir dekorasyona imza atmak mümkün. Her dekorasyon tarzının kilit modülleri değişkenlik gösterse de çiçekler konutumuzun olmazsa olmazlarından birini oluşturuyor. Doğallığın sembolü olan çiçekler ile hem şıklığı hem de huzuru meskeninize Davet edebilirsiniz. Gelin, mesken dekorasyonunda çiçeklere nasıl yer verilebileceğini Bir arada öğrenelim.

EV DEKORASYONUNDA ÇİÇEKLER NASIL KULLANILMALI?

Evin en beğenilen ve en Fazla kullanılan alanlarından biri olan salonlarda canlı çiçekler ile görsel bir şölen oluşturabilirsiniz. Sadece aniden Çok farklı bitkiye salonunuzda yer verecekseniz koku karmaşası oluşmamasına dikkat edin. 

çiçek dekorasyonu

Öncelikle salonlarınızda bir odak noktası belirleyerek oraya Müsait bir çiçek tercih etmelisiniz. Yeşilin en hoş hali olan Aka yapraklı bitkiler ile meskeninizde tatlı bir dokunuş yapabilirsiniz.

bitki dekorasyonu

Devetabanı, paşa kılıcı, salon palmiyesi ve yuka üzere bitkiler uzun müddet gölgede kalabildiği için salonlarda kullanmaya uygundur.

mevsime nazaran çiçek seçimi

nihayet vakitlerde salon dekorasyonunda sıklıkla karşımıza çıkan bambular ise estetik manzarası ile konutunuzun tarzında bütünleyici bir tesir oluşturmaktadır. Bambuların su gereksinimi bulunduğu alana nazaran değişiklik gösterdiği için bakımı epeyce kolaydır. 

evde tercih edilecek bitkiler

Ahşap tabanlı salonlarda marginata, ficus ve Benjamin üzere bitkilere yer vererek farklı bir nazar açısını konutunuza Davet edebilirsiniz. Ayrıyeten duvarlar için tasarlanan saksılara yer vererek sofistike bir Görünüm oluşturarak duvarlarınızı da canlandırabilirsiniz.

Ev bitkileri

MUTFAK DEKORASYONUNDA ÇİÇEK KULLANIMI NASIL OLMALI?

Mutfaklara sinen Yemek kokuları azaltmak ve canlı bir ortam oluşturmak için mutfak dekorasyonunda çiçek kullanabilirsiniz. Fesleğen, lavanta, nane ve reyhan üzere güzel kokulu çiçekler mutfaklara Fazla yakışacaktır. Tabiatın içinden bir parçayı yansıtan Ufak saksılı bitkiler ve teraryumlar da mutfak için uygundur.

Mutfak dekorasyonunda çiçek kullanımı

Tavandan sarkıtılan saksı çiçekleri de mutfak dekorasyonunda hoş görünecektir.

Duvarlarda çiçek dekorasyonu

YATAK ODALARINDA ÇİÇEK KULLANIMI NASIL OLMALI?

Kaliteli uykularınıza kucak açan Döşek odalarında kullanılacak çiçek seçimini Fazla dikkatli yapmalısınız. Uyku esnasında sıhhatinize ziyan vermeyecek ve Döşek odanızın ambiyansını değiştirecek çiçekleri tercih etmelisiniz. 

Yatak odasında bitki kullanımı

Pembe yasemin, beğenilen kokusuyla beşere huzur veren bir çiçektir. Lakin hisli olan bu bitki güneşi sever ve Fazla Çok sulanmamalıdır. 

Pembe yasemin çiçeği

Lavanta ise rahatlatıcı tesiri ile bilinen ve rengiyle hayranlık uyandıran bir bitkidir. Lavanta kokusunun her eserde karşımıza çıktığını düşünürsek; Döşek odalarının dekorasyonunda lavanta âlâ bir seçim olabilir. 

Lavanta

Bembeyaz imgesiyle saflığı anımsatan gardenya, Döşek odalarınızda kaliteli bir uyku tecrübesi yaşamanızı sağlar. Sırf hisli ve bakım gerektiren bir bitki olduğunun altını çizmemiz gerekmektedir. Direkt ışığın ziyan verdiği gardenya, bakması güç lakin imgesi olağanüstü bir bitkidir. 

Gardenya

Kaktüs, kokusuz bir bitki olmasına Karşın bulunduğu ortamda asil ve şık bir manzara oluşturmaktadır. Döşek odalarınızda daha minimal ya da endüstriyel bir tasarımı tercih ettiyseniz; kaktüse yer verebilirsiniz. 

Kaktüs

UNUTMAYIN HOŞ BİR mesken HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir