Emine Erdoğan UNESCO’nun ‘İslamofobi’ girişimi hakkında paylaşım yaptı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 19, 2023 Yorum Yok

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, UNESCO’nun ayrımcılık ve ırkçılıkla ilgili karar tasarısında İslamofobinin yer alması hakkında paylaşım yaptı. Erdoğan, İslamofobi teriminin Birleşmiş Milletler tarafından tanınmasının dinimizce ehemmiyetine vurgu yaptı.

Türkiye’nin teşebbüsüyle İslamofobi terimi UNESCO’nun ayrımcılık ve ırkçılıkla ilgili karar tasarında yer alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, mevzuya ait paylaşım yaparak bu durumun dinimize karşı alenen işlenen hatalarla gayrete elbet ki ivme kazandıracağını belirtti.

Emine Erdoğan

TÜRKİYE’NİN İSLAMOFOBİ BAŞARISI!

Emine Erdoğan, Laf konusu UNESCO’nun ‘İslamofobi’ terimiyle ilgili aldığı karara yönelik toplumsal medya hesabından şu halde paylaşım yaptı:

“Ülkemizin teşebbüsleriyle UNESCO’nun ayrımcılık ve ırkçılıkla ilgili karar tasarısında İslamofobinin yer alması, dünyadaki bütün Müslüman topluluklar ve insanlık ismine ümit verici bir gelişme.

İslamofobi teriminin Birleşmiş Milletler tarafından tanınması, dinimize karşı alenen işlenen cürümlerle gayrete elbet ki ivme kazandıracaktır. Öncülük eden herkesi kutlama ediyorum.

Demokrasi ve özgürlüklerin merkezi olarak görülen ülkelerin, yükselen nefret ve ayrımcılığa karşı sessiz kaldığı bir ortamda, eşitlik ve müsamahanın üstün gelmesini diliyorum. @UNESCO”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir