Emine Erdoğan ‘Okulumda Sağlıklı Besleniyorum’ projesi hakkında konuştu

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 04, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ‘Okulumda Sağlıklı Besleniyorum’ projesiyle ilgili toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu. Erdoğan “Çocuklarımızı koruyan her projenin destekçisi olmaya devam edeceğim.” dedi.

Projenin en kısa müddette bütün öğrencilere ulaşacağını belirten Emine Erdoğan, “Önemsediğimiz Okul yemeği programının kısa bir Vakit içerisinde ülke genelindeki bütün öğrencilerimize ulaşacağına yürekten inanıyorum. Çocuklarımızı koruyan her projenin destekçisi olmaya devam edeceğim.” tabirlerini kullandı.

Erdoğan açıklamasında şunları söyledi; Pahalı yavrularımız, sizin sıhhatiniz bizim için her işin başında geliyor. Bu emelle ulusal Eğitim Bakanlığımız ile “Okulumda Sağlıklı Besleniyorum” kampanyasını Şubat ayında hayata geçirdik.

Hepimizi derinden etkileyen zelzele felaketi nedeniyle proje tanıtımını gerçekleştiremedik Ancak Bakanlığımız çalışmalarını Hız kesmeden sürdürdü.

okulumda sağlıklı besleniyorum projesi

Değerli veliler, Anasınıfından liselere kadar 5 milyon öğrencimize günde en az 1 öğün Yemek ikram ediliyor. Bakanlığımıza bağlı Kamu Eğitim Merkezlerinde ve Uğraş liselerinin ilgili kısımlarında ihtimamla hazırlanan taze, sıcak ve sağlıklı yemekler çocuklarımıza şifa oluyor.

Bununla Birlikte Bakanlığımızın oluşturduğu sağlıklı beslenme portalıyla yavrularımız erken yaşta Lokal besinleri tanıyor, mevsiminde beslenmeye teşvik ediliyor.

Emine Erdoğan Okulunda Sağlıklı Besleniyorum projesi kapsamında paylaşım yaptı

“ÜLKE GENELİNDEKİ TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE ULAŞACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM”

Emine Erdoğan paylaşımında şu sözlere de yer verdi:

“Bilhassa önemsediğimiz Okul yemeği programının kısa bir Vakit içerisinde ülke genelindeki bütün öğrencilerimize ulaşacağına yürekten inanıyorum.

Çocuklarımızı koruyan her projenin destekçisi olmaya devam edeceğim. Çabaları ve emekleri için ulusal Eğitim Bakanlığımıza teşekkür ediyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir