Emine Erdoğan Hatay’da meydana gelen depremlere ilişkin paylaşım yaptı!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 20, 2023 Yorum Yok

6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan zelzelelerin artçıları devam ederken bugün Hatay’ın Defne ilçesinde iki Tane zelzele meydana geldi. Tsunami ihtarları yapılan Hatay sarsıntısına ait Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, sarsıntıdan etkilenen bütün vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Beraberinde 10 ili apansız etkileyen Kahramanmaraş merkezli iki Aka sarsıntının artçıları devam ederken bugün Hatay, saat 20.04’te 6,4, 20.07’de ise 5,8 büyüklüğünde sallandı. Sarsıntının tesiriyle daha Evvel hasar gören binalar yıkıldı. Bölgede yaralanan vatandaşların olduğu öğrenildi. Yaşanan birinci felaketin Çabucak akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bölgede olan ve vatandaşların yaralarını sarmak için çalışmalara başlayan Emine Erdoğan, Twitter hesabından olaya ait paylaşım yaptı.

Hatayda iki korkutan deprem

“ACIMIZ TAZEYKEN…”

Erdoğan, zelzeleden etkilenen bütün vatandaşlara geçmiş olsun dileklerine iletirken can kaybının olmamasını Ümit ettiğini lisana getirerek yaralılara acil şifalar diledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir