Elvis Presley’nin kızı Lisa Marie Presley’nin 100 milyon dolarlık vasiyetindeki kriz çözüldü!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 18, 2023 Yorum Yok

“Jailhouse Rock”, “Love Me”, “All Shook Up” ve “It’s Now or Never” üzere unutulmaz yapıtlarla müzik dünyasında fırtınalar estiren Elvis Presley’in Biricik çocuğu olan Lisa Marie Presley, 12 Ocak’ta geçirdiği kalp krizinin akabinde hayatını kaybederek herkesi Yasa boğmuştu. Rock n Roll’un yıldızının 100 milyon dolarlık servetinin Biricik varisi olan Lisa’nın vefatıyla aile ortasında miras hengamesinde sona gelindi.

Dünya müzik tarihinin ikonik isimlerinden Elvis Presley, 1977 yılında hayatını kaybetse de istikbal kuşakların en sevdiği isimler ortasında yer alıyor. Rock n Roll‘un Hükümdarı olarak hafızalarda yer edinen ehil sanatkarın eski eşi Priscilla Presley‘den dünyaya gelen Biricik çocuğu Lisa Marie Presley geçtiğimiz aylarda hayatını kaybetti. 

Lisa Marie Presley

Evinde kalp krizi geçirdiği öğrenilen Lisa Marie Presley, yapılan tüm müdahalelere Karşın yaşama tutunamadı. Bu yıkıcı mevtin akabinde daha bir ay bile geçmemişken aile ortasında miras arbedesi başladı. Lisa Marie’nin vasiyetine nazaran 100 milyon dolarlık mirasın tamamı kızı Riley Keough‘ya bırakıldı. nihayet evliliğinden Finley Aaron Love Lockwood ve Harper Vivienne Ann Lockwood isminde 14 yaşında ikizleri olan Ünlü ismin bütün mirasını kızına bırakması, Elvis Presley’in eşi Priscilla Presley‘i şüphelendirdi. 

Elvis Presleyin eşi ve kızları

Priscilla Presley, cenaze merasiminden 1 hafta sonra Los Angeles Yüksek Mahkemesinde evrakları sunarak vasiyetnamede kendisini kayyum olarak vazifeden Meydan ve 2016’da yapıldığı argüman edilen bir değişikliğe itirazda bulundu. Dokümanlarda kızının 2016 evrakındaki imzasının ‘her zamanki ve klâsik imzasıyla tutarsız göründüğünü’ iddia eden Priscilla, kızının isminin dahi yanlış yazıldığını ileri sürdü. 

Lisa Marie Presley ve kızı

Konuyla ilgili sessizliğini koruyan Riley Keogh ile Priscilla Presley, aylar sonra Los Angeles’taki mahkemede karşı karşıya geldi. Uzlaşmaya varan ikilinin davasındaki ayrıntılar gizli tutulurken Priscilla Presley’nin avukatı Ronson J. Shamoun “Presley ailesi Fazla memnun, birliktelik içindeler. istikbal için heyecanlılar” diyerek miras arbedesinin sonlandığını Anlatım etti. Riley Keough’nun avukatı Justin B. Gold ise “Riley sonuçtan memnun” şeklinde konuştu.

Elvis ve Priscilla Presley

ÖDÜL TÖRENİNDEKİ HALLERİ GÜNDEM OLMUŞTU!

Priscilla Presley ve kızı

Son olarak salı gecesi Beverley Hills’deki Altın Küre Ödülleri’nde görüntülenen Presley, babasının hayatının anlatıldığı “Elvis” sinemasının başrolü Austin Butler‘ın Ödül almasını izlemişti. mükafat gecesinde Presley ile röportaj yapan Billy Bush, o gece yaşanan dikkat alımlı olayları anlattı. O gece bir tuhaflık sezdiğini vurgulayan Bush, Lisa Marie Presley ile ilgili “Dengede durmakta zorlanıyordu. Konuşması Fazla yavaştı. Röportaj bittiğinde yanımdaki yapımcıma döndüm ve ‘Bu işte bir karşıtlık var’ dedim.” şeklinde konuştu. 

Öte yandan Elvis Presley’in en yakın dostlarından Jerry Schilling ile Ödül merasiminde Yan yana duran Lisa, konuşmakta zorlanınca Schilling’e dönerek “Koluna girip sana yaslanacağım” demişti. 

Lisa Marie Presley ve Jerry Schilling

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir