Dünyaca ünlü isimlerde Türkiye’ye görüntülü destek mesajı yağdı: “Seninleyiz Türkiye”

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 20, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Kahramanmaraş ve 10 vilayetimizi etkileyen zelzele felaketi sonrası Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı tarafından başlatılan “Seninleyiz Türkiye” kampanyası kapsamında, dünyaca tanınmış oyuncular Morgan Freeman, Aamir Khan, Azerin, Reshad Strick üzere isimler de Türkiye’ye takviye oldu. İşte dünyanın her yerinden Türkiye için seferber olan ünlülerin herkesi duygulandıran o bildirileri…

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Tüm Türkiye’yi sarsan yıkıcı iki Aka sarsıntının yaraları sarmaya çalışılırken birçok ülkeden de takviye bildirileri geldi. Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığınca, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde ortaya konulan global dayanışma ve yardım seferberliğinden hareketle milletlerarası kamuoyuna yönelik “Seninleyiz Türkiye” (We Stand With Türkiye) kampanyası başlatıldı.

Ünlü isimler kampanyaya takviye verdi

ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, Belçika, Almanya, İtalya, Belçika, Hollanda, Macaristan, Meksika, Kanada, Güney Kore, Malezya, Endonezya, Çin, Japonya, Suudi Arabistan olmak üzere Yekün 18 ülkede başlatılan milletlerarası dayanışma kampanyası ile yaşanan afet sonrası ortaya konulan global dayanışma ruhunun güçlendirilmesi hedefleniyor.

TANINMIŞ MEYDANLAR IŞIKLANDIRILDI

Afete yönelik dayanışmayı artırmak hedefiyle New York’ta Times Meydanı üzere Kıymetli meydanlarda ve ledli taşınabilir kamyonlar aracılığıyla Hariç yer ilanları yayınlandı. Ülkelerin Değerli gazetelerinde de “We Stand Türkiye” sloganlarıyla ilanlara yer verildi.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLERDEN DAYANAK MESAJI

Diğer taraftan ortalarında BM genel Sekreteri Antonia Guterres, dünyaca tanınmış oyuncular Morgan Freeman Aamir Khan, Reshat Strik, müzikçi Jamala, Yasmin Levy, Della Miles, atlet Matwe Middelkoop’un da ortalarında bulunduğu Ünlü isimlerin Türkiye’ye takviye iletilerini içeren görüntüler farklı mecralarda paylaşıma sunuldu. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir