Doğadaki en etkili kilo verdiren besin! 1 bardağı dal gibi yapmaya yetiyor

Beslenme, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 26, 2023 Yorum Yok

Tam bir şifa deposu olarak bilinen alıç meyvesi bahar aylarının gelmesiyle Birlikte en Fazla dikkat çeken ve tabiatta bizatihi yetişen bitkiler ortasında yer alıyor. Alıç meyvesi toplandıktan sonra kurutulup zayıflamak isteyenler için mucizevi bir tesir yapmaktadır. Pekala, içerisindeki triterpen hususu ile zayıflatmayı başaran ve 1 bardağı kısım üzere yapan alıç çayı nasıl hazırlanır? işte bütün merak edilenler…

Ülkemizde Ender bulunan ve tabiatta resen yetişen bir bitki olarak bilinen alıç çayının bir diğer ismi yemişen olarak bilinmektedir. Alıç meyvesi nihayet vakitlerde birçok diyetisyen tarafından zayıflamak isteyen birçok şahsa önerilmektedir.

Bağırsak sıkıntılarına deva olup bağırsak düzenleyici üzere birçok yararı olan alıç meyvesini tam da mevsimi gelmişken kurutup gün içerisinde tüketerek Çok kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bedende biriken inatçı yağları yakabilen özelliğe sahip olan alıç çayı nasıl yapılır, alıç çayı nasıl tüketilmeli. İşte zayıflarken tüketebileceğiniz alıç çayıyla ilgili bilmeniz gerekenler:

ALIÇ ÇAYI NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

  • 2 su bardağı su
  • 1 Yemek kaşığı kurutulmuş alıç

YAPILIŞI:

– Pazarda ve marketlerde satılan alıç meyvesini satın aldıktan sonra tanelerini güneşte kurutun. Daha sonra onları bir cezveye alın

– Cezveye koyduğunuz alıç meyvelerini (ve dilerseniz yapraklarını da ekleyebilirsiniz) 10 dakika kadar kaynatabilirsiniz.

alıç çayı zayıflatır mı faydaları

ALIÇ ÇAYI KİLO VERDİRİR Mİ?

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer tüketeceğiniz alıç çayı içerisindeki triterpen unsuru sayesinde yağlarınız yakar. Sindirimi kolaylaştıran alıç çayı haftada en az 2 kilo vermenizi sağlar.

ALIÇ ÇAYI KAÇ KALORİ?

Alıç meyvesi kalori pahası ise 100 gramda yaklaşık olarak 95 kaloridir.

alıç çayı kilo verdirir mi

ALIÇ ÇAYI FAYDALARI

– Kal ve Damar hastalıkların tedavisinde kullanılan en tesirli bitkilerin başında geliyor. 

– Tansiyon ve şeker hastalığına güzel gelir.

– Bağırsaklarda oluşan enfeksiyonu önlemede epeyce tesirlidir.

Sindirim sistemini düzenleyerek kabızlığı yok eder.

– İçeriğinde bulanan C vitamini sayesinde bedende biriken tehlikeli toksin unsurların yok etmeye Yardımcı olur.

– Yağ yakıcı bir özelliği vardır. Metabolizmayı hızlandırır bu da daha Çok kalori yakmanızı takviyeler, zayıflamaya Yardımcı olur.

– Alıç tıpkı vakitte akne ve sivilcelerin tedavisinde tesirlidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir