Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2023 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 23, 2023 Yorum Yok

Devletin vatandaşlara sunduğu seçeneklerden biri olan gözlükler için bir ölçü Nakit ödeniyor. Göz hastalığı olanlar için SGK’nın ödediği fiyat birçok şahıs tarafından merak ediliyor. Pekala devlet gözlük için ne kadar ödüyor, 2023 SGK gözlük parası ne kadar, Devlet takviyeli gözlük nasıl alınır? İşte ayrıntılar:

Sosyal Emniyet Kurumu altında bulunan Tüm herkes hastaneye giderek devletin sunmuş olduğu gözlük dayanağından faydalanabilir. Devlet takviyesi ile size gözlük reçete yazıldığında hem gözlük camı hem de gözlük çerçevesini reçete ile alma hakkına sahip olursunuz. Göz hekimine muayene olduktan sonra size reçete yazılarak gözlük camı katkı hakkı elde ederek en yakın rastgele bir SGK mutabakatlı Optisyene gittiğinizde gözlük camı fiyatı için devlet takviyesi ve katkısını çarçabuk alabilirsiniz. Ayrıyeten ister sigortalı ister Bağkurlu ister Özel dal yada halk dalı çalışanı olun reçete ile gözlük alma hakkınız bulunuyor. Sizlere bu yazımızda; Devlet gözlük için ne kadar Nakit veriyor, devlet gözlük camı için ne kadar ödüyor, devlet gözlük camını karşılıyor mu, devlet gözlük camını kaç yılda değişir Tüm sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

DEVLET GÖZLÜK İÇİN NE KADAR Nakit VERİYOR?

Devlet gözlük camı ve gözlük çerçevesi yardımı her Yıl tekrar güncelleniyor.

Devlet gözlük için 2023 yılında 50 TL katkı hissesi vermektedir. hekim reçetede size yazdığı gözlüğün fiyatı ne kadar olursa olsun en Çok 50 TL devlet gözlük yardımı yapmaktadır.

devlet gözlük için ne kadar Nakit ödüyor

Devletin gözlük çerçevesi için ödediği bedel;

 • Uzak çerçeveli gözlük bedeli 50 TL
   
 • Yakın çerçeveli gözlük bedeli 50 TL
   

Her bir göz sorunu yaşayan hasta 3 yılda bir gözlük alma hakkı bulunmaktadır.

devlet dayanaklı gözlük nasıl alınır

DEVLET KATKILI GÖZLÜK NASIL ALINIR?

Devlet katkılı gözlük alabilmek için;

 • Sigortalı olmanız gereklidir.
   
 • Devlet yada Özel hastaneden muayene olmanız gerekmektedir.
   
 • Göz rahatsızlığınız varsa kesinlikle size gözlük reçete yazılmalıdır.
   
 • Doktorun size yazdığı reçete ile SGK mutabakatlı gözlükçülere gitmeniz gerekmektedir.
   
 • Gözlük camı ve çerçevesi için katkı hissesi alabilirsiniz.

DEVLET GÖZLÜĞÜ KAÇ YILDA BİR KARŞILIYOR?

 • Devlet tarafından karşılanan gözlük almak için öncelikle devlet hastanesi ya da Özel hastanelerden gözlük hekim tarafından gözlük raporu yazılması gerekiyor.
 • Gözlük camı ve çerçevesi değiştirilme müddeti 3 Yıl olarak belirtilmiştir. Bu 3 Yıl içerisinde keyfi olarak muhakkak gözlük camı yahut çerçeve değiştiremezsiniz.
 • Ancak 3 Yıl mühlet dolmadan göz sağlığınızda ilerleme olduğu takdirde Özellikle 0.5 diyoptrilik olması halinde 3 Yıl müddetin dolmasını beklemeden istediğiniz Vakit hekiminizin rapor yazması halinde gözlük camı ve gözlük değişimi yapmanız mümkün.

gözlük parası ne kadar 2023

GÖZLÜK REÇETESİ KAÇ GÜN GEÇERLİ?

Göz hastalıkları uzmanı tarafından yazılan göz reçetelerinin makul mühletleri bulunuyor. Bu reçeteler en Çok 10 Amel günü içerisinde sürece alınabilir. karşıt halde gözlük reçeteleri geçersiz sayılacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir