Depreme Hatay’da yakalanan Arda Ayten evinin son halini paylaştı! Komşuları kurtarmıştı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 20, 2023 Yorum Yok

2019 yılında katıldığı Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyon TL’nin sahibi olarak gündem olan Arda Ayten, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntıya Hatay’daki meskeninde yakalandı. Üzerine dolap düşen ve komşularının yardımıyla kurtulan Ayten, günler sonra konutunun nihayet halini paylaştı.

6 Şubat’ta sabaha karşı saat 4:17’de Kahramanmaraş merkezli meydana gelen zelzeleler, 10 vilayetimizde ağır yıkımlara ve can kayıplarına neden oldu. 2019 yılında Kim Milyoner Olmak İster müsabakasına katılarak 1 milyon TL’nin sahibi olan Arda Ayten de sarsıntıya Hatay’daki meskeninde yakalandı. Üzerine dolap devrilen Ayten, komşularının yardımıyla kurtuldu. Zelzelenin akabinde depremzedeler için yardım seferberliğine iç olan Ayten’den günler sonra birinci paylaşım geldi.

Arda Ayten

EVİNİN nihayet HALİNİ PAYLAŞTI

Ayten, odasında üzerine devrilen dolabın fotoğrafını Instagram hesabı üzerinden, “Altında kaldığım dolap arkadaşlar” sözleriyle yayınladı. Arda Ayten, Milyoner’de kazandığı parayla aldığı kitaplarını koyduğu kitaplığı da paylaşarak şu nota yer verdi:

Arda Ayten meskeninin nihayet halini paylaştı

“Milyoner’den kazandıklarımla kurduğum kütüphanemdi. Tekraren önünde yayın yapmıştık. Umarım kitaplarımı kurtarabilirim. 20 yıllık emekti.”

Arda Ayten sarsıntıdan günler sonra konutunu paylaştı

“DOLABIN ALTINA SIKIŞIP KALMIŞTIM”

Geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından paylaşım yaparak zelzele esnasında ve sonrasında yaşadıklarını anlatan Ünlü isim, şu sözleri kullanmıştı: “04.00 civarı uyumaktaydım. Uyanmama az kalmış olmalıydı. Annemin her seferinde şiddeti artan ‘Arda, Arda?’ seslerine uyandım. Gözümü açar açmaz üzerime devrilmekte olan dolabın kapaklarını ayrım ettim. Kendimi muhafazaya çalışarak dolaba direndim. Annem kapının açıklığında bana seslenirken dolabın altına sıkışıp kalmıştım. Komşularımızdan biri yetişti, dolabı kaldırdılar ve gövdemi altından çıkarabildik.

“SAYDIĞIM ÖLÜLERİ SÖYLEMEYE DİLİM VARMIYOR”

“Olayları kestirmeye başlayınca bana gereksinim olacağını anladım. Annemi ve komşumuzu otomobilde bırakıp inançlı bir yer bulmalarını söyleyerek hastane acilinde onlardan ayrıldım. İçeri girdim. Resüsitasyon odasında süratlice bir grup kurduk. Gelen hastaları başımızdaki Yavuz ve hasret hocaların eşliğinde değerlendirip yaşayıp yaşamadıklarını anlamaya çalışıyorduk. Bu lakin savaşlarda olacak bir Fark noktasıydı. Dün ben nöbette iken hiç kimse bu resüsitasyon odasına düşmemişti. Halbuki artık her gelen hastaya birinci müdahaleyi yapıyorduk. Ben kendimce ölüleri saydım. Söylemeye dilim varmıyor. Kimisini beşerli, kimisini üçerli sedyelerle taşıdık durduk.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Depremde ziyan gören bir okulun sınıfında piyano çaldı! Adeta bir sinema sahnesi…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir