Deprem bölgesinden bir an ayrılmamıştı! Murat Kekilli gönüllü arama kurtarma görevlisi oldu!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 28, 2023 Yorum Yok

Meslek hayatındaki muvaffakiyetinin yanı Dizi yardımseverliğiyle de geniş bir hayran kitlesine sahip olan müzikçi Murat Kekilli, Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen zelzelelerin akabinde bölgeye giderek yardım çalışmalarına katılmıştı. Depremzedeleri bir Lahza olsun yalnız bırakmayan Ünlü müzikçi kendisine İz Derneği tarafından gelen, istekli olarak takıma katılma davetini kabul etti.

Tüm Türkiye’de derin yaralar açan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki sarsıntılar 11 vilayette Aka yıkımlara neden oldu. On binlerce vatandaşın hayatını yitirdiği ve ağır bir formda yaralandığı zelzele bölgesinde yıkıntı altında kalan vatandaşlar için hem Türkiye hem de dünyanın dört bir yanından arama kurtarma grupları canla başla gayret etti.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan kareler

Depremzedelerin yaralarını sarmak için herkesin birlik olduğu bu güç günlerde iş, sanat ve spor dünyasından birçok Ünlü İsim de Türlü bağış ve yardımlarda bulundu. Bilhassa zelzelenin birinci gününden itibaren afet bölgelerinde olan Adanalı sanatçı Murat Kekilli, Kızılay gönüllüsü olarak vatandaşların yardımına koştu.

Murat Kekilli Kızılayda istekli olmuştu

Daha Evvel 1998 Adana-Ceyhan, 1999 yılında da Marmara zelzelesini şahsen yaşayan Ünlü sanatçı, Kahramanmaraş merkezli zelzeleler için “Tarihin en güç sınavıyla karşı karşıyayız” sözlerini kullanmıştı. Zelzeleye Adana’daki bir otel odasında yakalanan Kekilli, yaşanan felaketin ardından kendisine İz Derneği tarafından gelen, istekli olarak takıma katılma davetini Evvel kendi değerlendirip sonra takipçilerine danıştı.

Murat Kekilli İz Derneği

“BU DÜNYADA HARİKA İNSAN YOKTUR KUSURSUZ NİYETLER VARDIR”

Takipçilerinin Olumlu dönüşlerine kulak veren Ünlü şarkıcı İz Derneği’nin gönüllüsü olarak bundan sonra çalışmalarda olacağını toplumsal medya hesabından duyurdu. İz Derneği üyeleriyle çekildiği karesini paylaşan Kekilli şu tabirleri kullandı:

“Arama kurtarma çalışmalarında, yardıma muhtaç insanlara yetişmede artık Bir arada devinim edeceğiz. Düzgünlük bulaşıcıdır. Sayımız tahminen Fazla az lakin gönüllülerimiz ve gönüllülerimizin yüreği kocaman… Sizler de katılmak isterseniz bekleriz. Bu dünyada eksiksiz insan yoktur harika niyetler vardır” 

Murat Kekilli İz Derneği üyesi oldu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Psikoloğun ricasını kırmayan imam depremzede çocuklar için Ali Baba’nın Çiftliği’ni söyledi!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir