Dandy tarz nedir? Dandy tarz mesken dekorasyonu nasıl yapılır?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 05, 2022 Yorum Yok


Asil, şık ve göz Müşteri bir dekorasyonun sırrı haline gelen Dandy tarz, Özellikle Sonbahar ve kış aylarında harika bir görünümün kapılarını aralıyor. Koyu renklerin zarafetiyle parlak dokuların zenginliğini harmanlayan bu tarza dair merak edilen bütün ayrıntıları sizler için araştırdık. Pekala Dandy tarz nedir? Dandy tarz dekorasyon nasıl yapılır? Dandy tarz dekorasyonda aksesuar kullanımı nasıl olmalı? İşte karşılıklar…

Ev dekorasyonunda ferdî zevkler ve gereksinimlerinizi göz önünde bulundurarak onlarca stil ortasından en yanlışsız seçimi yapabilirsiniz. Dilerseniz ahşabın tartı kazandığı rustik dokunuşlar ile meskeninize doğallık katabilir ya da barok üslup ile Ömür alanlarınıza tarihin derin izlerini Davet edebilirsiniz. Şayet meskeninizde hem asil hem de şık bir nazar açısı yakalamak istiyorsanız size olağanüstü bir teklifimiz var! Zarafetin sembolü Dandy tarz ile göz Müşteri bir dekorasyona imzanızı atmanız mümkün. Gelin konut dekorasyonunda Dandy tarzı kullanmanın yollarını Bir arada öğrenelim.

DANDY TARZ NE DEMEK?

17. yüzyılda İngiltere’de ortaya çıkan Dandy stili, asalet, zenginlik, Ahenk ve şıklığın harika bir sentezini gözler önüne seriyor. Kusursuz bir hoşluğu hedefleyen bu tarz, birçok Hollywood sinemalarında karşımıza çıkıyor. Özellikle Elizabeth Taylor‘ın sinemalarına göz atmak Dandy tarzını tam olarak anlamanıza Yardımcı olacaktır. 

dandy tarz dekorasyon

DANDY TARZ DEKORASYON NASIL YAPILIR?

Dandy tarzı konutunuzda ağırlamak istiyorsanız birinci olarak değişime mobilyalarınızdan başlamalısınız. Kalitenin ön planda olduğu Dandy tarzda, en sık kullanılan kumaş parlak kadife, cilt ve satendir. Koyu renkli kadife bir koltuk ekibiyle şık bir dekorasyona başlangıç yapabilirsiniz. 

dandy tarz konut dekorasyonu

Genellikle siyah, bordo ve lacivert üzere koyu renklerin ön plana çıktığı Dandy tarzda çiçekli işlemeli kumaşlar da Fazla Çok tercih ediliyor. Lakin Ufak ak dokunuşlarla koyu renkleri nötrlemeyi unutmayın.

dandy tarz dekorasyon aksesuar

Dandy tarzının temelini oluşturan Siyah ve ahşap ahengi salon dekorasyonunuzda Çağdaş ve asil bir nazar açısı yakalamanıza Yardımcı olabilir. Siyah parlak lake konsolu ve ahşap deri ayaklı sandalyelerle Özel bir köşe oluşturabilirsiniz. 

dandy tarz

Zengin bir görünümü hedefleyen Dandy tarzında geniş bir kütüphane için kesinlikle yer ayırmalısınız. İster salonlarda ister çalışma odalarında nitelikli kitaplarla donatılmış Aka bir kütüphane oluşturarak kültürel açıdan süper bir dokunuş yapmanız mümkün.

dandy tarz yapmanın yolları

Öte yandan aydınlatma konusunda ışıltılı taşlı tavan aydınlatmaları ve bol bol lokal aydınlatmalarla hem loş hem de avantajlı bir Ömür alanına sahip olabilirsiniz. Klasik abajurlar ya da masa lambaları bu açıdan gerçek bir seçim olacaktır. 

Dandy tarz Döşek odası dekorasyonu

DANDY TARZINDA AKSESUAR KULLANIMI NASIL OLMALI?

Dandy tarzında en Çok kullanılan aksesuar fotoğraf çerçeveleri ve tablolar olacaktır. İstanbul, New York ya da Londra üzere Siyah ak Belde görünümlerinin yer aldığı tablolar ya da eski sinema yıldızlarının fotoğrafları nostaljik ve şık bir Görünüm için vazgeçilmez dokunuşu size getirecek.

Dandy tarzda aksesuar kullanımı

Aksesuar kullanımında Dandy Tarzını büsbütün yansıtmak için leopar desenli koltuk örtüleri, dore masa saati ve altın ayrıntılı bibloları kullanabilirsiniz. Öte yandan odunsu kokulu ve baharatlı mumları kesinlikle tercih etmelisiniz. 

Dandy tarzın aksesuarları

Ve tabi ki her meskene canlı ve taptaze bir Görüntü veren canlı çiçeklerle Ömür alanlarınıza Dandy tarzını Davet edebilirsiniz.

Dandy tarzda çiçek kullanımı

UNUTMAYIN HOŞ BİR konut HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir