Çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir? Çocuklarınızla Ramazan hedefleriniz için tavsiyeler…

Beslenme, Genel, Sağlık Mar 28, 2023 Yorum Yok

Ramazan ayında oruç ibadetinin faziletine ailesiyle Bir arada ulaşmak isteyen ebeveynler “Çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir?” sorusunun cevabı arıyor. Bu haberimizde çocuklarınızla belirleyeceğiniz Ramazan amaçlarınız için birkaç tavsiyede bulunduk. Pekala çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir? İşte çocuklarınızla Ramazan amaçlarınız için tavsiyeler…

On bir ayın sultanı Ramazan ayının her günü başka bir feyz verirken, anne-babalar Ufak yaştaki çocuklarının da bu kutsal ayın faziletine ermesini istiyor. Belediyelerin yahut birtakım kurumların yaptıkları Ramazan aktiflikleri Ramazan ayının aileyle Birlikte dolu dolu yaşamak için az da olsa Yardımcı oluyor. Lakin Özellikle mesken ortamında çocuklarıyla Birlikte Ramazan ayının rahmetine varmak isteyen ebeveynlerin Ramazan gayelerini belirlemeleri için Yardımcı olacak birkaç metodu bu haberimizde bir ortaya getirdik. Başta sabrı, sonrasında selameti yaşatan Ramazan ayında ‘Çocuğumla Ramazan Hedefim’ listenizi hala oluşturmadıysanız işte tekliflerimiz:

ramazanda çocuklarla neler yapılabilir

ÇOCUKLARLA RAMAZAN AYI NASIL GEÇİRİLİR?

Çocuğumla Ramazan Hedeflerim:

 • Çocuklarınızla Birlikte mukabelelere katılıp yahut televizyon kanallarında yayınlanan mukabele programlarından Kur’an-ı Kerim okuması ve dinlemesi yapabilirsiniz.
   
 • Her hafta için Peygamberlerimizin hayatlarını öğrenip onların nazar açılarıyla çocuğunuzla birlikte hayatınıza Olumlu etmenler katabilirsiniz.
   
 • Her gün yapamıyorsanız en azından haftada 2 sefer çocuğunuzla Birlikte teravih namazına katılın. Bu, çocuklarınızın Ramazan ayının faziletini yakından idrak etmesine Yardımcı olur.
   
 • Haftada en 2 Tane aktifliğe katılmaya çalışın. Böylece çocuğunuz, Ramazan ayının birliğe ve beraberliğe vesile olduğunu da kavrar.
   
 • Toplu iftarları ihmal etmeyin. Bilhassa aile büyükleriyle bir ortada yapacağınız iftarlar çocuklarınıza, aile kavramının İslamiyet için Kıymetli bir yerde olduğunu da gösterir.
   
 • Ramazan ayında çocuklarınızla Bir arada her gün en bir hadis ezberleyin. Yapacağınız bu aktiflikle çocuklarınız Peygamber Efendimiz’i de (SAV) tanır.
   
 • Yalnızca Ramazan ayında değil olağan günlerde de her gün düzgünlük yapması için ona telkinde bulunun.

çocuğumla ramazan hedeflerim

Unutmayın hareketleriniz çocuklarınız için bir rehberdir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir