Camilla ‘Konsort Kraliçe’ olmamak için direniyor! Elizabeth’in vasiyetini dinlemeyip…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 28, 2023 Yorum Yok

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in vefatının akabinde 64 Yıl boyunca tahta kavuşma hayalleri kuran Prens Charles kral oldu. Charles’ın ‘kral’ unvanı almasıyla birlikte eşi Camilla da “Konsort Kraliçe” olarak anılmaya başlandı. Lakin ‘konsort’ unvanından rahatsızlık duyan Camilla’nın resmi taht merasiminde bunu değiştirmek istediği sav ediliyor.

Dünya tarihinin en Kıymetli figürlerinden biri olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 8 Eylül 2022 tarihinde yaşama gözlerini yumdu. Kraliçe’nin 70 yıllık taht serüveninin nihayet bulmasıyla tahtın bir numaralı varisi Prens Charles, kral oldu. Kraliçe Elizabeth, Charles tahta çıktıktan sonra, eşinin “Konsort Kraliçe Camilla” olarak anılmasını istediği için Cornwall Düşesi olan Camilla “Konsort Kraliçe” unvanına sahip oldu. 

Kral Charles ve eşi Camilla

Bu durumdan rahatsızlık duyan ve yalnızca ‘Kraliçe’ olarak anılmak isteyen Camilla, kısa müddet Evvel bir alanı “Kraliçenin Okuma Odası” olarak isimlendirerek ‘Konsort’ unvanını hiçe saymıştı. Savlara nazaran Kral III. Charles’ın taç giyme merasimi olan 6 Mayıs’ta Camilla’nın unvanı da değişiklik gösterebilir ve sadece ‘Kraliçe’ olarak anılabilir.

Camilla Bowles Parker

PRENS WİLLİAM VE KATE MİDDLETON’IN DA RESMİ OLARAK UNVANLARI DEĞİŞTİ!

Cornwall Dükü ve Galler Prensi Charles‘ın kral olmasıyla birlikte Kral III. Charles’ın her iki unvanı da veliaht olan oğlu Prens William ve eşi Kate Middleton‘a geçti. 

İngiliz Kraliyet Ailesi

Prenses Diana’dan sonra birinci Defa Galler Prensesi unvanıyla dünya gündeminin en Fazla konuşulan ismi haline gelen Kate Middleton ve Prens William’ın unvanları bugüne dek resmileşmemişti. Lakin ülkenin resmi gazetesi The Gazzete‘de yayınlanan yeni bildirgede unvanların 13 Şubat’ta verildiği belirtildi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

O manzaralar toplumsal medyayı ikiye böldü! Yürüyen merdivende keman çalan…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir