Bursa’nın CHP binasında skandal olay! Merve Kaya başörtüsü nedeniyle dövüldü

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 19, 2023 Yorum Yok

Geçim derdi yaşadığı için CHP’li belediyeden yardım isteyen Merve Kaya isimli bir vatandaş, sadece başörtüsü nedeniyle CHP’li partililer tarafından hakarete ve fizikî şiddete maruz kaldı. “Senin üzere başörtülüler ve senin üzere zihniyetler yüzünden Tekrar seçimi kaybettik defol git buradan” formunda hakarete uğrayan mağdur bayan, 4 şahıs hakkında şikayette bulundu..

Türkiye’nin tarihinde en kritik anlardan biri olarak nitelendirilen Türkiye Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimlerinin akabinde Bursa’daki CHP ilçe örgütü binasında skandal bir Hadise yaşandı. Yaklaşık 6 ay Evvel eşi ve 3 çocuğu ile Birlikte Çankırı’dan gelerek Gemlik’e yerleşen Merve Kaya isimli bir vatandaş, uzun bir müddet yeni bir hayat kurmak için eşiyle Birlikte Amel aramaya başladı.

Merve Kaya

Ancak Amel bulmakta zorlanan ve geçim düşüncesi yaşayan Kaya, etrafındaki insanların, “Burada CHP’li Belediye var. Seçimler yaklaşıyor. Git seçim çalışmalarına katıl. Yardımcı ol. Seçimlerden sonra da kendine ve eşine Amel istersin” şeklindeki teklifleri dinlemeye karar verdi. 

Hiçbir partiye Üye kaydı olmayan Kaya, CHP’nin açtığı seçim ofisine giderek burada durumunu anlattı ve fiyatsız bir biçimde seçim çalışmalarına katıldı. Yaklaşık 20 gün boyunca bütün miting ve seçim çalışmalarına eksiksiz bir formda dayanak olan Kaya, seçimlerin tamamlanmasının ardından 16 Mayıs Salı günü CHP İlçe Binasına gitti.

CHP Gemlik ilçe binası

“BURAYA LAYIK DEĞİLSİN DEYİP KOLUMU SIKTI”

İlçe binasına adım atar atmaz Bayan Kolları reis Yardımcısı Aysun hanım ile karşılaşan Merve Hanım, yaşadığı skandal olayı şöyle anlattı:

“Aysun hanımı görünce, nasılsınız liderim dedim, O da bana nasıl olayım, senin üzere başörtülü zihniyetler yüzünden Yeniden seçimi kaybettik. Buradan derhal gitmeni istiyorum. Burayı terk et dedi. Ben daha ne olduğunu anlamadan, CHP İlçe Lideri Şükrü Aksu geldi. Sen AKP’nin casusuna benziyorsun, ya buradan gidersin ya da ben seni dışarı attırırım, dedi. Aka bir şok geçirdim. Ben bir vatandaşım beni buradan neden attırıyorsunuz, neden benimle bu türlü konuşuyorsunuz dediğim sırada, yukardan Gemlik Belediyesi reis Yardımcısı CHP’li Zeynep Akış Serintürk indi. münakaşa sırasında hususa iç olup bu halde burada konuşamazsın. Buradan çıkıp git. Sen CHP’ye değil Beyaz Parti’ye layıksın geldiğin yere git. diyerek benim kolumu sıktı ve çekiştirmeye başladı” 

Bir anda hakaret ve fizikî temasa maruz kalan Merve Hanım, yaka paça ilçe binasından dışarı atıldığını söyleyerek “O sırada panik girişken geçirdim. Sakinleşmek istedim, etraftan su istedim. Daha sonra da 155’i arayarak Polis çağırdım. Kaybedilen seçim sonrası beni casus ilan ettiler. Yalnızca başörtüsü takıyorum diye casus ilan edildim. Polisler geldi takım aracına binerek Emniyete gittim ve 4 şahıs hakkında şikayette bulundum” tabirlerini kullandı.

CHPde başörtü skandalı

“KAYBEDİLEN SEÇİMİN HINCINI BENDEN ÇIKARDILAR”

CHP’nin seçim çalışmalarına eşi ve kendisine Amel bulabilmek için katıldığını belirten mağdur bayan, gözyaşları içinde “Eşim ve 3 çocuğumla kirada oturuyoruz. Birikmiş kiralarımız var. Eşim Amel aramaya giderken ben de seçim çalışmalarına yardım ettim. Bana seçimlerden sonra eşime Amel verileceğini söylediler. Biricik gayem konutumuzu geçindirebileceğimiz birer Amel bulmaya çalışmaktı. Kaybedilen seçimin hıncını benden çıkardılar” dedi.

Merve Kaya şikayetçi oldu

Yaşadığı haksızlık ve geçim ıstırabı nedeniyle nahoş bir muameleye maruz kalan Kaya, hukuki gayret başlatacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

AK Parti Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu’ndan vatandaşa çağrı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir