Bu zeka testi sosyal medyada gündem oldu! Resimdeki detayı yüksek IQ’lu olanlar görebiliyor

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 19, 2023 Yorum Yok

Son devirde optik illüzyon testleri viral olmaya başladı. Toplumsal medyada gündem olan bu zeka testi için uzmanlar, dalgalı çizgilerden oluşan görseldeki ayrıntının sırf yüksek IQ’lu beşerler tarafından görüleceğini argüman ediyor. İşte kendinizi test edebileceğiniz o şiddetli test…

Görenlerin bakmadan geçemediği bu testler ortasından en Fazla da zeka testleri insanların dikkatini çekiyor. nihayet günlerde toplumsal medyada dolaşan bu zeka testindeki ayrıntı, uzmanların görüşüyle sırf yüksek IQ’lu insanların görebileceği cinsten. Siyah ak dalgalı çizgilerin yer aldığı Instagram görseli her ne kadar bakanların başını döndürse de birinci görüşte ayrım edilen ayrıntı sizin üst seviye bir zekaya sahip olduğunuzu gösteriyor. Lakin uzmanlar, görsel üzerindeki ayrıntıyı birinci görüşte ayrım edenler için bu durumun geçerli olduğu görüşünde.

zeka testi

ÇİZGİLER ORTASINDAKİ BAYAN YÜZÜNÜ GÖRDÜYSENİZ SİZ BİR DEHASINIZ!

Eğer siz de bu Siyah ak çizgiler ortasından bu yüzü 5 saniye içinde gördüyseniz, siz de parlak zekalar kümesine dahilsiniz demektir.

Fakat göremediyseniz de bunun aslında hayli güç bir şey olduğunu kabul edin. Unutmayın; Bugüne kadar yapılan araştırmalar, bu usul optik illüzyon ve IQ testlerinin beyne faydasını ortaya çıkardı. Araştırmalara nazaran, beyin bu şekil bulmacalarla ne kadar çalışırsa o kadar faal oluyor.

Yalnızca yüksek IQye sahip olanlar görebiliyor

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir