Beşiktaş taraftarlarından anlamlı hareket! Depremzede çocuklar için sahaya oyuncak attılar

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 27, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve “Asrın Felaketi” olarak isimlendirilen iki Aka sarsıntının akabinde bütün Türkiye depremzedeler için maddi manevi her alanda dayanaklarını gösteriyor. Dün akşam oynan Beşiktaş – Antalya spor müsabakasında da Beşiktaş taraftarlarından depremzede çocuklar için duygulandıran bir takviye geldi.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Türkiye 6 Şubat 2023, saat sabaha karşı 04.17’de Aka bir acıya uyandı. Saat 04.17’te merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7’lik büyük bir zelzelenin akabinde gün içerisinde 13.24’te yine merkez üssü Kahramanmaraş olarak 7,6’lık bir zelzele yaşandı. “Asrın Felaketi” olarak isimlendirilen sarsıntılarda binlerce insan hayatını kaybederken binlerce insan evsiz kaldı. Bu Aka felaketin akabinde bütün Türkiye sarsıntının yaralarını sarmak ismine canla başla çaba etti. Yaşanan bu felaketin akabinde ülkemiz Biricik Yürek oldu. Bu süreçte ertelenen Süper Lig maçları ise tekrar oynanmaya başladı. Beşiktaş ile Antalyaspor 14. haftanın erteleme maçında karşı karşıya geldi.

Beşiktaş Antalyaspor

DEPREMDEN ETKİLENEN VİLAYETLER TEKER TEKER GÖSTERİLDİ

Karşılaşma öncesinde Beşiktaşlı futbolcular ısınma hareketlerinde sırtlarında zelzelede etkilenen 11 ilin plaka kodlarının yer aldığı tişörtlerle alana çıktı. Antalyaspor ise, ısınma hareketlerini yapmak üzere sahaya “Geçmiş olsun Türkiye’m” yazılı pankartla çıktılar. Ayrıyeten müsabaka öncesinde dev ekranlarda sarsıntıdan etkilenen vilayetlerinden plakaları ve isimleri gösterildi.

Beşiktaş taraftarları

AFAD VAZİFELİLERİ ALANA İNDİ

Karşılaşma öncesinde tıpkı vakitte zelzele bölgesinde misyon yapan AFAD vazifelileri de alana inerek tribünlerdeki taraftarları selamladı. Alanda Dönem atan vazifeliler alkışlarla karşılandı.

AFAD vazifelileri sahada

SAHAYA OYUNCAK ATTILAR

Beşiktaş Kulübünün Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sebebiyle başlattığı “Bu oyuncak sana arkadaşım” kampanyası, siyah-beyazlı taraftarlardan Aka İlgi gördü. Tribünlerin büsbütün dolduğu müsabakada Beşiktaş taraftarlarından herkesi duygulandıran devinim geldi. Taraftarlar zelzelenin yaşandığı saat olan 04.17’ye istinaden maçın 4. dakika 17. saniyesinde zelzele bölgesindeki çocuklara gönderilmek üzere yanlarında getirdikleri binlerce oyuncağı tribünlerden sahaya attılar. Oyuncakların atıldığı sırada “Bir oburdur benim memleketim” ezgileri çalınırken, bu sırada birçok taraftar ve futbolcular gözyaşlarını tutamadı.

 

Beşiktaş tribünleri

Beşiktaş tribünleri

Beşiktaş tribünleri

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir