BB Krem ile Fondöten Farkı

Güzellik, Sağlık Ağu 16, 2022 Yorum Yok

Son yıllarda makyaj ürünleri ve kozmetik ürünlerinde hızlı bir gelişim yaşandı. 3 kat hacimli rimeller su bazlı farlar ve kalemlerin yanı sıra cilde zarar vermeyen hatta bakım uygulayan cilt bakım ürünleri üretildi. Ancak bir çok kadın bu ürünlerin farkında değil eski alışkanlıklarına devem ediyorlar. Bu yazımızda BB kremin faydalarından ve fondötenden farklı yönlerine değineceğiz.

BB Krem ve Fondöten Arasındaki Farklar

BB Krem cilt için gerekli tüm maddeleri ve vitaminleri içinde barındıran bir kapatıcı türüdür. Bir çok markanın çeşitli farklılıkları olan BB kremleri üretilmiş ve satışa sunulmuştur. BB krem özellikle yaz aylarında terleme yada denize girme durumlarında akmayan su bazlı bir koruyucu ve kapatıcıdır. Özellikle güneş koruyucu BB kremler kadınların yazın güneş kremi derdinden ve lekelerini saklama derdinden kurtarmış olur. Bu anlamda BB Krem bir çok işi aynı anda yapmaktadır.

 Bu nedenle sadece kapatıcı niteliği taşıyan fondötenlerle kıyaslanması gerekir. Maliyet yönünden fondötenleri çok çok altında olan BB kremler günlük makyaj için ideal bir üründür. BB kremde nemlendirici ihtiyaç duyulmadan doğrudan cilde uygulanabilir.  Ancak fondöten altına nemlendirici uygulamak gerekir. Fondöteni gün içinde mutlaka tazelemek gerekir. BB Krem gün içinde akmaz ve bozulmaz.BB krem doğal ve sade görünür. Fondöten ise doğal görünmez doğal görünmek için pudraya ihtiyaç duyar. Ancak gece organizasyonları için fondöten kullanımı daha uygundur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir