Bakanlık açıkladı! Deprem bölgelerine glikoz ölçüm cihazı dağıtılacak! Başvuru nasıl yapılır?

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 16, 2023 Yorum Yok

Aile ve Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tip-1 diyabet tanısı almış çocuklar için Glikoz Ölçüm Aygıtı Yardım Programı’nın hayata geçirildiğini duyurdu.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, zelzele bölgesinde tip-1 diyabet tanısı Meydan vatandaşların bu süreçte Olumsuz kaidelerini azaltmak ismine Türlü uygulamaların başlatıldığını duyurmuştu. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, nihayet yaptığı açıklamada tip-1 diyabet tanısı almış vatandaşlara yönelik hayata geçirilen Glikoz Ölçüm Aygıtı Yardımı’nda yeni bir düzenleme yaptıklarını belirterek, “Desteğimizi tip-1 diyabet tanısı almış toplumsal yardım faydalanıcısı 0-22 ıslak aralığındaki vatandaşlarımızı kapsayacak biçimde genişletiyoruz” dedi. Bakan Yanık ayrıyeten zelzele bölgesinde dayanaktan yararlanmak isteyen 0-22 ıslak aralığındaki vatandaşlardan muhtaçlık sahipliği kriteri aranmayacağını bildirdi.

GLİKOZ ÖLÇÜM AYGITI YARDIMI MÜRACAATLARI SÜRÜYOR

Bakan Yanık, toplumsal yardım faydalanıcısı hanelerdeki diyabet hastası çocukların Ömür kalitelerinin yükseltilmesi için bu Yıl Glikoz Ölçüm Aygıtı Yardımı’nı hayata geçirdiklerini belirtti. Hali hazırda sürdürülen takviyeden daha Çok vatandaşın yararlanabilmesini sağlayacaklarının altını çizen Bakan Yanık, “Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerdeki tip-1 diyabet tanısı almış çocuklara yönelik Glikoz Ölçüm Aygıtı Yardımı müracaatları sürüyor. Buna ek olarak tip-1 diyabet tanısı almış vatandaşlarımıza yönelik hayata geçirdiğimiz Glikoz Ölçüm Aygıtı Yardımı’nda yeni bir düzenleme yaptık. Glikoz Ölçüm Aygıtı Yardımımızı, tip-1 diyabet tanısı almış toplumsal yardım faydalanıcısı 0-22 ıslak aralığındaki vatandaşlarımızı kapsayacak formda takviyemizi genişletiyoruz” diye konuştu.

DEPREM BÖLGESİNDE GEREKSİNİM SAHİPLİĞİ KRİTERİ ARANMAYACAK

Glikoz Ölçüm Aygıtı Desteği’nde zelzele bölgesinde vatandaşlara yönelik bir kadro kolaylıklar da sağlayacaklarını bildiren Bakan Yanık şunları söyledi:

“Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın muhtaçlıklarının karşılanması için Bakanlığımızca alınan 987 adet kola takılan glikoz ölçüm sensörünü geçtiğimiz ay bölgeye ulaştırmıştık. Artık de tip-1 diyabet tanısı almış, zelzele bölgesindeki afetten etkilenen 0-22 ıslak ortasındaki bütün afetzede vatandaşlarımızı muhtaçlık sahipliği kriterleri aranmadan programımızdan faydalandırıyoruz.”

DESTEKTEN YARARLANMAK İSTEYEN AİLELER MÜRACAAT YAPABİLİRLER

Bakan Yanık, dayanaktan yararlanmak isteyen toplumsal yardım faydalanıcısı ailelerin ikamet ettiği ilçede bulunan Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na müracaatta bulunabileceğini hatırlattı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir