Bahar Kapıda bu hafta Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine konuk oldu!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 19, 2022 Yorum Yok

Kanal 7 ekranlarının sevilen seyahat programı Bahar Kapıda, bu hafta Çanakkale’nin en Özel yerlerinden biri olan Bayramiç’e konuk oluyor.

Her hafta sonu izleyenlerle Kanal 7 ekranlarında buluşan fenomen program “Bahar Kapıda”, Türkiye’nin güzide kentlerini tanıtmaya devam ediyor. Doğusundan batısına adeta gizli bir cevher olan ülkemizden renkli imajları ekranlara getiren program bu hafta Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine konuk oluyor. 

Çanakkale Bayramiç

Çanakkale’nin güneyinde yer Meydan Bayramiç’e yanlışsız seyahate çıkan Bahar Kapıda grubu, birinci olarak Melek ve İsmail çiftinin düğüne gitti. Düğünde renkli manzaralara ve birbirinden farklı adetlere Şahit olan Gelir, Çanakkale düğün geleneklerine dair merak edilen ayrıntıları öğrendi. Düğünde çalan hareketli müziklerle dans ederek eğlenen Bahar Gelir, düğün yemeklerinin de tadına bakmayı ihmal etmedi. 

Bahar Kapıda

Elma, zeytin, armut, badem ve şeftalisi ile Ünlü olan Bayramiç’te Bahar Kapıda grubunun bir sonraki durağı elbette elma bahçesi oldu. Elma üreticisi köylülere yardım eden Bahar Gelir, hem elma üreticileri ve köylülerle koyu bir sohbete daldı. Elma üreticisi teyzenin emeklerini alamadığını duyan Gelir, onun şikayetlerine kulak verdi. 

Bahar Gelir

Anadolu’nun her köşesinden hayatlar, kıssalar ve sohbetlerin ekranlara taşındığı ‘Bahar Kapıda’nın yeni kısmı Cumartesi günü Kanal 7 ekranlarında…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir