BAFTA 2023 ödül törenine Türkiye’deki deprem damga vurdu! Dayanışma için mavi kurdele taktılar

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 20, 2023 Yorum Yok

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi Mükafatları, düzenlenen görkemli bir merasimle sahiplerine verildi. Türkiye sarsıntısı geceye damgasını vururken Ünlü isimler yaşanan zelzele felaketinden Dolayı dayanışma bildirisi göndermek için mavi kurdele taktı.

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Mükafatları sahiplerini buldu. Gecede En Güzel Çıkış (İngiliz müellif, direktör ve yapımcı) kısmında mükafata layık görülen Aftersun (Güneş Sonrası) sinemasının senaristi ve direktörü Charlotte Wells, Ödül konuşmasında sinemada yer Meydan Türk gruba Özellikle teşekkürleri iletti. Türkiye’yi derinden sarsan on binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği asrın felaketi nedeniyle Ünlü isimler  dayanışma ismine mavi kurdele takarak konuşma yaptı.

Film direktörü Charlotte Wells

“DEPREMDEN ETKİLENMEYEN BİRİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Ağır yıkımlara neden olan zelzele felaketiyle ilgili konuşan Wells, “Filmde çalışan Türk takıma de Özel bir teşekkür etmem gerekiyor. Grubumuzun birden fazla Türk’tü. O ülkede, Türkiye ve Suriye’ye tesir eden zelzeleden etkilenmeyen rastgele biri olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

‘Aftersun’ sinemasında bir kız çocuğu ile babasının Türkiye’de yaptığı tatil anlatılıyor.

Paul Mescal

DAYANIŞMA BİLDİRİSİ VERMEK İÇİN MAVİ KURDELE TAKTILAR

Yaşanan zelzeleler nedeniyle Türkiye ve Suriye’ye dayanak olan Ünlü isimler, BAFTA 2023 Ödül merasimi gecesine mavi kurdele ile geldi.

Cate Blanchett

“ÖLÜ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR, çok ÜZÜCÜ”

‘Aftersun’ sinemasının başrol oyuncusu Paul Mescal, “Yaşanan felakete bir halde vurgu yapmak sahiden önemliydi” dedi. Kırmızı halıda soruları yanıtlarken sarsıntılardan Dolayı duyduğu üzüntüyü lisana getiren oyuncu, “Ölü sayıları her geçen gün artıyor. Ne denebilir ki, hakikaten Fazla üzücü.” biçiminde konuştu.

bafta 2023 Ödül merasimlerin ünlüler mavi kurdele taktı

DESTEKLERİNİ GÖSTERDİLER

En Yeterli Bayan Oyuncu Ödülü’nü Meydan Tar sinemasının başrol oyuncusu Cate Blanchett de mavi kurdele takan isimler ortasında yer aldı. Röportaj esnasında Mescal’in yanına gelen Blanchett’in arkadaşının kurdelesine dokunarak teşekkür ettiği görüldü.

“All Quiet On The Western Front” (Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok) sinemasının direktörü Edward Berger, “The Banshees of Inisherin” sinemasının başrol oyuncusu Colin Farrell, “Everything Everywhere All Beygir Once” (Her Şey Her Yerde Birebir Anda) sinemasının oyuncularından Jamie Lee Curtis ile Sophie Turner ve Angela Bassett üzere isimler de mavi kurdele takarak sarsıntıda hayatını kaybeden insanları andı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir