Avatar neden mavi renkli? James Cameron ilk kez açıkladı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 12, 2023 Yorum Yok

13 Yıl ortadan sonra ikinci sineması “Avatar: Suyun Yolu” sinemasıyla bomba üzere bir dönüş yapan Avatar’ın direktörü James Cameron, Na’Vi ismi verilen halkın neden mavi renk olduğuna dair birinci Kez açıklamalarda bulundu.

İlk sineması 2009 yılında vizyona giren ve kısa müddette izlenme rekorları kıran “Avatar” sineması “dünyanın en Fazla hasılat yapan filmi” unvanıyla sinema tarihine ismini altın harflerle yazdırdı. 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanan üretim geçtiğimiz haftalarda 2’nci sinemasıyla izleyenlerle buluştu. 13 yıllık hasrete nihayet veren “Avatar: The Way of Water’ (Avatar: Suyun Yolu)” filmiyle Birlikte karakterlerin neden mavi olduğu konusu yine gündeme geldi. 

Avatar

“YEŞİL çok KULLANILDI”

Tam bir görsel şölen sunan sinemada karakterlerin renk seçimi hakkında sessizliğini bozan direktör James Cameron,  Na’Vi ismi verilen halkın mavi olmasının bir Tesadüf olmadığını Anlatım etti. Empire mecmuasına konuşan Ünlü direktör, husus hakkında şöyle konuştu:

“Eğer renk konusuna istikbal olursak, yeşil aslında Fazla kullanıldı. Yeşil uzaylıların sinemalarda kullanılması uzun bir geçmişe dayanır. Ayrıyeten bir de Hulk karakteri Mevcut olağan. Pembe ve kahve tonları ise insanlara ilişkin olduğu için uzaylı hissini vermiyordu. SpongeBob sarıydı. Sonuç olarak ya mavi ya da mor olacaktı. Mor benim en sevdiğim renk ancak anne biyolüminesans renklerinden biri olan moru Na’Vi halkı için Değerli olan Eywa için kullanmaya karar verdik. Annem bana bir vakitler altı göğsü olan uzun mavi bayanlarla ilgili bir hayalinden bahsetmişti. Aklımda inanılmaz bir manzara canlandı. Bu manzarayı çizdim ancak göğüsler hayalimdeki kadar güzel görünmedi. Sonuç olarak… maviyi seçtik.”

James Cameron

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Esra Bilgiç’ten “açı” ricası

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir