Areda Survey Türk halkının kahvaltı alışkanlıkları ortaya koydu! “Yüzde 92’si kahvaltıyı…”

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 12, 2023 Yorum Yok

Areda Survey tarafından gerçekleştirilen bir araştırma sonucuna nazaran Türk halkının kahvaltı alışkanlıkları belirlendi. Türk halkının kahvaltıyı nerede yapmayı tercih ettiğinden kahvaltıda tercih ettiği sıcaklara kadar her şeyin belirlendiği ankette sonuçlar muhakkak oldu. İşte o anket sonuçları…

Toplumsal süreçler hakkında Gerekli olan dağınık bilgileri sistematik bir bilgiye dönüştüren Areda Survey, Türk halkının kahvaltı alışkanlıklarını kıymetlendirdi. Gerçekleştirilen kahvaltı araştırmasına göre Türk halkının yüzde 92,2’si kahvaltıyı konutta yapmayı tercih ederken, iştirakçilerin yüzde 59,8’i menemeni soğanlı, yüzde 40,2’si ise soğansız tercih ettiği ortaya çıktı.

Areda Survey Kahvaltı

YUMURTAYI SAHANDA MENEMENİ SOĞANLI TERCİH EDİYORUZ

Türk halkının kahvaltıda tercih ettiği sıcaklarda sahanda yumurta yüzde 26,5 ile birinci sırada yerini aldı. Sahanda yumurtayı sırasıyla yüzde 23,2 menemen, yüzde 16,8 sucuklu yumurta, yüzde 14,0 çorba, yüzde 12,6 patates kızartması, yüzde 5,3 hamur işi, yüzde 1,1 kuymak, yüzde 0,6 ciğer takip etti.

Areda Survey Menemen

Areda Survey tarafından 30 Aralık 2022 – 03 Ocak 2023 tarihleri ortasında gerçekleştirilen kahvaltı sıcakları araştırmasına 1100 şahıs katıldı. Tüketici eğilimlerini sistemli olarak ele Meydan araştırma, kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI tekniği ile gerçekleştirildi.

Areda Survey Türk halkının kahvaltı tercihleri

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir