Akciğer kanseriyle mücadele eden Aydemir Akbaş öldü mü? Yeni haber

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 23, 2023 Yorum Yok

Yıllara damga vuran ehil oyuncu Aydemir Akbaş, 25 Ocak’ta kansere yakalandığını duyurmuştu. Toplamda altı Tane kemoterapiye gireceğini söyleyen ehil oyuncunun öldüğü haberleri gündeme bomba üzere düştü. Tedavi süreci devam eden Akbaş, sıhhat durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Sinemaya 1964’te Atıf Yılmaz’ın yönettiği ‘Keşanlı Ali Destanı’ isimli sinemayla adım atan, nihayet yıllarda tan Sezer’in ‘Kolpaçino’ serisinde kamera karşısına geçen Aydemir Akbaş, 25 Ocak’ta Instagram hesabından hekimi ile fotoğraf paylaşıp, şu sözlere yer vermişti:

“Herkese merhaba. Yaklaşık 15 günlük tetkiklerin akabinde kanser olduğum netleşti. 10 sene Evvel de benzeri formda olmuş ve atlatmıştım. Tedavim Sn. Dursun Buğra denetiminde başladı. Şu Lahza kendimi çok uygun hissediyorum, umarım bu türlü hissetmeye devam eder ve tekrar atlatırım. Birinci benden duyun istedim, şimdilik yazmaya ve çalışmaya devam… Sevenlerime, yakınlarıma selamlar sevgiler.”

 

Tedavisine devam eden ehil oyuncu, geçtiğimiz günlerde görüntülendi. Kanserle gayret eden Akbaş, sıhhati hakkında İzah yaptı.

Akciğer kanseri tedavisi gören Akbaş, nihayet durumuyla ilgili şu kelamları lisana getirdi:

“Dört Tane kemoterapi geçireceğim. Şu Lahza gidişat yeterli, hekimler mutlu. Aşağı üst ben de mutluyum, yalnızca biraz kilo verdim. Onu da halledeceğiz. Ben alışığım, ikinci kanserim. İnatçıyım.”

AYDEMİR AKBAŞ ÖLDÜ MÜ? SAVLARINA AÇIKLAMA GELDİ

Usta oyuncu, “Herkes arıyor, yakınlarım merak ediyor, üzülüyor. Bu türlü hisli bir durumda ‘öldü’, ‘yoğun bakımda’ üzere haberlere prestij etmeyin” iletisini taşıyan bir görüntü yayınlamıştı. Evvelki gün bir restoranın açılışına katılan Aydemir Akbaş, muhabirlerin sorularını yanıtladı. Akciğer kanseri tedavisi gören Akbaş “Kanserde 2. kemoterapiye girdim. Toplamda altı Tane kemoterapiye gireceğim. Sonrasına bakacağız. Hekimim, Türkiye’nin en âlâ tabibi. O baktı bana, artık de beni tedaviye soktu. Kan analizleri düzgüne gidiyor. Sonra da bakacaklar işte.” dedi. 

“AİLEM BİLE BİLMİYORDU”

Hastalık sürecinde kendisine yapmayanlar ile ilgili “Benim huyumu biliyorlar. Ben kimseyi aramam, kimseye söylemem. Ailem bile bilmiyordu lakin biri yazmıştı. Ben de dayanamadım toplumsal medyada İzah yaptım sonra. Ulan beni üç kere öldürdüler bir tarihte. Geçer elbette bu durumda. Bu ikinci kanser. Birincisini yendim, bunu da yenerim.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir