Ak Parti Kadın Kollarından depremzede kadınlara anlamlı destek!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 09, 2023 Yorum Yok

8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde Beyaz Parti Bayan kolları 70 vilayette seferber olup düzenlendiği ‘Sıcak Sofralar tekrar Kurulsun’ sloganıyla 750 koli mutfak seti hazırlayarak hem zelzele bölgelerindeki çadırlara, hem de Beyaz parti Ankara Vilayet başkanlığının Adıyaman’da kurulan Çadır Kent’te yaşayan depremzede bayanlara İkram koliler gönderildi.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

ANKARA- Beyaz Parti Ankara Vilayet Başkanlığı tarafından iki Aka zelzelenin akabinde depremzede ailelere  inançlı barınma alanları oluşturulan Adıyaman’da kurulan Çadır kent’te yaşayan depremzedeler 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde unutulmadı. Bu Özel günde depremzedelere manalı dayanak AK Parti Kadın Kolları’ndan geldi. Depremzede bayanların yüzünü gülümsetecek ikramlar hazırlandı. 750 koli mutfak setinin yer aldığı Armağan koliler zelzele bölgelerinde bulunan çadırlar ve Adıyaman Çadır kent’e gönderilmek üzere Beyaz Parti Ankara Vilayet Başkanlığı önünden tırlara yüklendi. Beyaz Parti Kadın kolları ve Beyaz Parti’li Milletvekilleri desteği ile oluşturulan “Sıcak Sofralar tekrar Kurulsun” kampanyası ile depremzede bayanların yanında oluyor.

Ak Parti Bayan Kollarından depremzede bayanlara manalı destek

“SICAK SOFRALARI EL BİRLİĞİYLE KURACAĞIZ”

AK Parti Bayan Kolları Lideri Ayşe Keşir, bu manalı günde depremzede bayanların yanında olmaktan dolayı buruk bir Sevinç duyduğunu Anlatım ederek şu kelamları söyledi:

“Kıymetli Örgüt mensubu arkadaşlarımız bugün Ankara Vilayet Teşkilatımızdan sıcak sofralar kampanyamızın sizlerin emeği ile uğraşı ve heyecanıyla hazırlayan sıcak soralar kolilerimizi deprem bölgesine yolcu edeceğiz. Bu kampanyadaki hedefimiz zelzele bölgesinde meskenleri yıkılan, her şeyleri enkaz altında kalan bayanların Tüm bu arkadaşlarımız ve hepimiz uzunca mühlet 15-20 gün bölgedeydik. Çadırlarda gördüğümüz en Aka eksikliklerden biri bayanların kendi üstleriyle çıkmalarından kaynaklı, çadırda soba ve ısınma imkanı Mevcut lakin hepimizin de hasreti olan o sıcak sofrayı tekrar kuracak gereçleri kalmamış. Tencereleri yok, çaydanlıkları yok, çay bardakları yok. Biz de istedik ki Temel muhtaçlık gereçleri, Alışılmış ki meskenlerinin yerini asla tutmayacak şu Lahza verdiklerimiz fakat en azından Temel gereksinimleri olan, sobanın üzerinde çaydanlığı kaynatabilecekleri, canlarının istediği yemekleri pişirebilecekleri ve oturup o çadırda ailece yiyebilecekleri, tencere çaydanlık tabak bardak kaşık çatal Temel gereksinimlerini hazırlayalım istedik. tekrar bir ortada olmanın, tekrar aile olmanın, en Değerli özelliği sofranın başında oturabilmek. Biz de istedik ki birinci adımı atalım, hediyelerimizi onlara ulaştıralım ve birinci yemeklerini gönderdiğimiz eşyalarla pişirsinler. Daha sonra konteyner kentler ve kalıcı konutlar verilmeye başlandığında bu eşyaların daha fazlası kendilerine ulaştırılacak. Birinci o sıcak sofranın, mutfak gereçlerinin teşkilatlarımız bayan kolları kendi imkanlarımızla temin ettik.”

UMUTLARIN YEŞERDİĞİ, ÇORBALARIN KAYNADIĞI Mesut SOFRALAR

AK Parti bayan kolları olarak 70 vilayette oluşturulan Örgüt ile Birlikte seferber olunduğunu kaydeden Başkan Ayşe Keşir, “Şu Lahza 70 vilayetimizde Aka bir heyecan var, 70 vilayetteki her Örgüt mensubu kardeşimiz, Vilayet ilçe teşkilatlarımız, milletvekillerimiz ve eşleri her biri Aka bir heyecanla o kolileri kendi imkanlarıyla aldılar, tedarik ettiler ve yerleştirdiler. Hatta Ufak notlarda yazmışlar, güzel günlerde kullanın üzere. Tüm yüreklerini hislerini katarak, acıları paylaşmak ve yaraları sarmanın verdiği heyecanla bir de geleceğe yönelik bir ümit daha filizlendirmek için yaptığımız kendi kişisel bütçelerimizle hazırladığımız koliler bunlar. çok buruk bir heyecanımız var. Biz bayan kolları teşkilatı olarak 70 vilayetteki arkadaşlarımızı 11 zelzele bölgesine sistemli programlarını gerçekleştirdik. Kendi araçlarından o Lahza tedarik ettikleri gereçlerle vilayetlere gittiler. Bu vesileyle de sıcak sofralar kampanyası vesilesiyle vilayetlere sevkiyatlara başladılar. Bugün Ankara Vilayet Teşkilatımızın Hatice Başkan nezaretinde hem Vilayet bayan kollarımızın hem de milletvekillerimizin ağır takviyesi ile Ankara’da tırımızı yolcu edeceğiz. İstiyoruz ki umutların yeşerdiği, çorbaların kaynadığı, ailelerin bir ortada olduğu o sıcak sofraları zelzele bölgelerinde tekrar kurabilelim. Bayanların çocukların yaraları hafiflesin biraz merhem olabilelim istiyoruz. Bir bayan dayanışmasına istinaden onların sofralarında bir parça katkımız olsun, süratlice inşallah oradaki yaraları daima Birlikte saralım” sözlerinde bulundu.

AK Parti Bayan Kolları Lideri Ayşe Keşir

Keşir, kelamlarına şöyle devam etti: “Bugün birebir vakitte 8 mart dünya işçi bayanlar günü. Her Yıl farklı etkinliklerimiz oluyordu, bu  Yıl Dilek ettik ki zelzele bölgesindeki bayan kardeşlerimizle dayanışmamızı daha güçlendirelim istedik. Bu tırı bugün çıkıyor olmasının bu türlü bir manası var. Bugün tıpkı vakitte Birlikte deprem bölgesinden transfer edilen kardeşlerimizi Daimi ziyaret ediyoruz, Daimi alandayız aslında ama bugün Tüm o vilayetlerdeki bayanlarımızı teşkilatlarımız ziyaret edecek. Kimi vilayetlerimiz onlara etkinlik yapacak yemekler düzenleyecek. Bu vesileyle Aka Türkiye’yi inşa edeceğimiz işçi kadınların kadınlar gününü kutluyorum. İnşallah zelzele acısını unuttuğumuz, acıları yaraları sardığımız daha nice 8 martlara Birlikte Faaliyet yapmayı diliyorum.”

AK Parti Bayan Kolları

“SICAK SOFRALAR tekrar KURULSUN” KAMPANYASI KAPSAMINDA…

Sıcak Sofralar tekrar Kurulsun kampanyası kapsamında oluşturulan mutfak materyallerinin yer aldığı 750 kolinin içerisinde; çaydanlık, tencere, tava, cezve, 6’lıçorba kasesi, 6’lı Yemek tabağının yanı sıra 6’lı çatal, kaşık, kepçe, tahta kaşık, bıçak, su bardağı, çay bardağı, kahve fincanı, saklama kabı, sofra bezi, tuzluk gibi birçok materyal yer alıyor.

Sıcak Sofralar tekrar Kurulsun kampanyası

AK Parti Bayan Kolları Sıcak Sofralar tekrar Kurulsun kampanyası

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir