AFAD acil çağrı uygulaması nedir? AFAD acil çağrı uygulaması ne işe yarar?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 07, 2023 Yorum Yok

Tüm Türkiye’yi ayağa kaldırılan Kahramanmaraş sarsıntısıyla Bir arada vatandaşlar AFAD Acil Çayır Uygulamasına dair merak edilen ayrıntıları internette süratle araştırıyor. Pekala AFAD acil Davet uygulaması nedir? AFAD acil Davet uygulaması nasıl indirilir, nasıl kullanılır? İşte cevaplar…

Vatandaşların afet öncesinde, afet anında ve afet sonrasındaki gereksinimlerini karşılamak emeliyle geliştirilen AFAD acil uygulaması, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki yıkıcı zelzele sonrası gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve afet durumlarında vatandaşların kurtarılmasında Kıymetli bir rol üstlenen AFAD Acil taşınabilir uygulaması hakkında birçok ayrıntı arama motorlarında süratle araştırılıyor. Uygulamanın nasıl indirildiği ve çalıştığını öğrenmek isteyen vatandaşlar için işte Biricik tuşla hayat kurtaran AFAD Acil taşınabilir uygulaması….

AFAD ACİL DAVET UYGULAMASI NEDİR, NASIL İNDİRİLİR, NASIL KULLANILIR? 

Android ya da İOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza AFAD Acil uygulamasını AppStore yahut PlayStore’dan çarçabuk indirebilirsiniz. Fiyatsız olan bu uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranızı girmelisiniz. Kısa ileti yoluyla gelen şifreyle birlikte telefon numarasını doğrulayarak devam edin. TC kimlik numarasının girilmesi ve pozisyon yetkisinin verilmesiyle faal bir formda uygulamayı kullanabilirsiniz.

Afad Acil Çayır Uygulaması özellikleri

AFAD ACİL DAVET UYGULAMASI NE İŞE FAYDA?

Depremlerde ekseriyetle en Aka sorunların başında irtibatın kesilmesi geliyor. Bu uygulama sayesinde acil Davet görüşmeleri internet üzerinden yapabilir, pozisyon servisleri ile arayan kişinin bulunduğu nokta kolay bir biçimde tespit edilebilir. Bu sayede GSM sınırlarında oluşabilecek yoğunluk en üye inecektir. 

Afad Acil arama

Öte yandan afet bölgelerindeki AFAD Acil kullanıcıları, Biricik tuşla 112 Acil Çayır Merkezi’ne ulaşarak yardım talebinde bulunabilir. 

Afad Acil Çayır uygulaması

AFAD Acil taşınabilir uygulamasının bir öbür avantajı da afet sonrasında vatandaşların toplanabilecekleri alanları anne ekran üzerinde yer Meydan haritalarda göstermesidir. 

Afad Acil Çayır Uygulaması

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat kurtaran davranışlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir